TFF'de peş peşe gelen istifaların ardından hareketli saatler yaşanıyor! Nihat Özdemir'in görevi bırakmasıyla birlikte yeni başkanın kim olacağı merakla bekleniyordu. Muhtemel adaylardan birkaçı açıklamalar yaparken, Trabzonspor Kulübü eski başkanı ve aynı zamanda iki ayrı bakanlık görevinde bulunan Faruk Özak’ın ismi de gündeme geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nda başkan Nihat Özdemir'in istifası TFF Başkan Vekili Erhan Kamışlı ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan’da görevlerinden istifa etti. TFF’de daha önce Mehmet Baykan’da istifa etmişti. 15 kişilik yönetimde 10 isim kaldı.

İŞTE YÖNETİMDE KALAN İSİMLER

Servet Yardımcı

Başkan

Yılmaz Büyükaydın

Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, 1. Lig - 2. Lig - 3. Lig Kulüpleri Sorumlusu

Türkiye'nin Faroe Adaları maçı ilk 11’i belli oldu! Türkiye'nin Faroe Adaları maçı ilk 11’i belli oldu!

Ali Düşmez

 Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Amatör İşler Sorumlusu

Mustafa Çağlar

Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Organizasyonlar Sorumlusu

Hamit Altıntop

İcra Kurulu Üyesi, A Milli Takım, Ümit Milli Takım ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu

 Hasan Y. Akıncıoğlu

Süper Lig Kulüpleri ve Futbol Turizmi Geliştirme Sorumlusu

İsmail Erdem

Engelli Federasyonları Sorumlusu

 Nuri Akın

Tesisler ve Yatırımlar Sorumlusu

Mustafa Hacıkerimoğlu

E-Bilet ve Futbol Menajerleri Değerlendirme Komisyonu Sorumlusu

Selim Soydan

Üye

SEÇİMLİ KONGRE KARARI ALINDI

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Servet Yardımcı başkanlığında bugün toplantı yaptı.

Yönetim Kurulu toplantısında; TFF Olağanüstü Seçimli ve Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 16 Haziran 2022 Perşembe günü saat 10.00’da Ankara’da yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda, Olağan Seçimli Genel Kurul’a kadar görev yapmak üzere TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçimi ile birlikte Olağan Genel Kurul gerçekleştirilecek.

İlk gün çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci toplantı, 17 Haziran 2022 Cuma günü aynı saatte ve aynı yerde yapılacak.

METİN ATASOY İSMİ GÜNDEMDE

Trabzonspor’un eski başkan yardımcılarından ve başkan adaylarından Metin Atasoy’un ismi TFF başkanlığı için gündeme geldi. İstanbul’da yaşayan ve Çatalca’da flamingoköy’ün sahibi olan Atasoy adaylığıyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Atasoy ‘Nihat Özdemir’in istifası Türk futbolu için hayırlı olsun. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz’ demekle yetindi.  

Edinilen bilgiye göre, önümüzdeki hafta sonu bazı Süper Lig kulüpleri başta olmak üzere 1 ve 2.lig kulüp başkanlarının Flamingoköy’de verilecek iftar yemeğinde bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacakları öğrenildi.