Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahminlerini yayımlarken, Trabzon'un da içinde bulunduğu illere kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son güncel hava tahmin raporunu yayınladı. Buna göre Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde kalması bekleniyor. Meteoroloji, bazı illeri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışa karşı uyardı.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Son değerlendirmelere göre yurdun iç ve doğu kesimleri parçalı ve parçalı bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), Güneydoğu'nun doğusu Anadolu ve Kayseri, Sivas, Ordu ve Tokat. Çevredeki bölgelerin bulutlu ve açık, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre Güneydoğu Anadolu'da hava sıcaklığı 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın güneyden, Doğu Anadolu'nun güneydoğusundan ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusundan, genellikle kuzeyden, güneyden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu 20

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 18

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 25

Adana: Parçalı ve az bulutlu 27

Gözden kaçırmayın

Trabzon Büyükşehir Belediyesi duyurdu! Maraş Caddesi yayalara da kapanacak Trabzon Büyükşehir Belediyesi duyurdu! Maraş Caddesi yayalara da kapanacak

TRABZON'DA SAĞANAK YAĞIŞ

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13