Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılarda Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağının tahmin edildiği belirtildi. 

Meteoroloji'den yapılan açıklama şu şekilde:
“11 Temmuz Pazartesi günü Orta ve Doğu Karadeniz’de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların Ordu, Giresun ve Trabzon çevreleri ile Samsun’un doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize il geneli ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (40-75 kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, kısa süreli kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Trabzon Havalimanı’na sadece 1 ayda 1.5 milyon yolcu indi Trabzon Havalimanı’na sadece 1 ayda 1.5 milyon yolcu indi

AFAD'tan ise şu açıklama yapıldı:

"11.07.2022(Pazartesi)günü D.Karadeniz'de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2)olması bekleniyor. Ani sel,su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar/fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması!"