Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, bugünkü raporunda 6 il için şiddetli rüzgardan sarı kodlu uyarı verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde mevsimsel normallerin altında, Akdeniz kıyılarında ve doğu kesimlerinde mevsimsel normallerin üzerinde, diğer yerlerde ise mevsimsel normallerin üzerinde olacak.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğudan, Akdeniz kıyılarından ve güneydoğudan batı ve güneybatı yönlerinden, bazen ılımlı kuvvetle, Marmara ve Ege kıyılarının güneybatısında ise yer yer kuzey yönlerinden kuvvetli (50-70 km/s) esecektir.

Trabzon için uyarı geldi

Yayımlanan raporda; Balıkesir, Çanakkale, Edirne, İzmir, Manisa, Tekirdağ için sarı kodlu uyarı yapıldı. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 28

Trabzon’un ilk kadın taksi şoförü 61medya'ya konuştu! Trabzon’un ilk kadın taksi şoförü 61medya'ya konuştu!

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 29

İzmir: Az bulutlu ve açık 35

Adana: Az bulutlu ve açık 37

Antalya: Az bulutlu ve açık 37

Samsun: Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

Trabzon: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

Erzurum: Parçalı bulutlu 30

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 41