Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunu yayınladı. Buna göre Trabzon'un da için olduğu bazı illerde sağanak yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve iç kesimleri parçalanmış, yer yer çok bulutlu; Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun'un doğu kesimleri ile Tokat ve Ordu çevresindeki bölgelerin şiddetli yağışlı yağışlı olacağı, diğer yerlerin ise bulutlu ve berrak olacağı tahmin ediliyor.

TÜRKAV’dan Trabzon'da fetih yürüyüşü! TÜRKAV’dan Trabzon'da fetih yürüyüşü!

Yağışların Samsun'un doğu kesimlerinde, Ordu ve Giresun çevresinde gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara'nın güneybatısında, Ege kıyılarında, Orta Akdeniz'de ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (40-60 km/s) esmesi beklenmektedir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde hava sıcaklıklarının mevsimsel normallerin üzerinde, diğer yerlerde ise mevsimsel normallerin üzerinde olması beklenmektedir.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın güneybatısı, Ege kıyıları, Orta Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun batısında yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Trabzon: Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel sağanak yağışlı 25