Meteoroloji Genel Müdürlüğü Trabzon ve çevresini yağışlara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimleri parçalalı ve yer yer çok bulutlu; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop, Sivas, Tokat ve Ardahan çevresinin yer yer sağanak ve gök gürültülü yağışlı olacağı, diğer yerlerin ise bulutlu ve açık olacağı belirtildi.

Ayrıca Samsun'un doğu kesimlerinde, Ordu, Giresun, Trabzon çevresinde yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiği ve Rize'nin hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı açıklandı.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların Samsun'un doğu kesimlerinde, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevresinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz koşullara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinde ve Tokat çevresinde yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Samsun'un doğu kesimlerinde, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevresinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA °C, 29°C
Parçalı bulutlu

Trabzon’da kaya düşmesi yaşanan o bölgede önlem alındı Trabzon’da kaya düşmesi yaşanan o bölgede önlem alındı

ÇORUM °C, 28°C
Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 29°C
Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON °C, 26°C
Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.