Türkiye'nin sonbahara mevsimine girmesiyle hava sıcaklıklarında bir anda düşüş gözlemlendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Trabzon'un da içinde bulunduğu 24 ile uyarı geçti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son verilere göre, ülke genelinde hava sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altında kalan yurtta, hava sıcaklıkları bugün ve yarın gözle görülür şekilde düşecek, kuzeyde ve iç kesimlerde 2 ila 8 derece azalacak. Ancak 24 il için sarı ve turuncu kod uyarıları yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Doğu Karadeniz Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Sarı kodlu şehirlere uyarı; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K.Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye. Bartın, Sakarya,  Zonguldak ve Düzce için turuncu kod uyarısı yapıldı.

Trabzon'a sağanak yağış geliyor! Meteoroloji 13 ili uyardı

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Sarı, havada "potansiyel tehlike durumu"na işaret ediyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

Trabzon'da bir araç köprüden düştü! Yaralılar var Trabzon'da bir araç köprüden düştü! Yaralılar var

1200x627-20-eylul-2021-hava-durumu-meteorolojiden-yagis-uyarisi-istanbul-izmir-ankara-adana-hava-durumu-bugun-hava-nasil-olacak-1632118783008

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Hava durumunun tehlikeli olduğjnu belirtir. Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.