Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada fırtına salı günü akşam etkisini kaybedecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftanın hava durumu raporunu paylaştı. Pazartesi günü ülke genelinde kuvvetli yağış bekleniyor. Salı günü ise 21 ilde kar yağışı beklenirken, 34 ilde de sağanak yağmurun görülmesi bekleniyor.

Doğu Karadeniz için durum

Trabzon'da drift yapan sürücüye ceza! Trabzon'da drift yapan sürücüye ceza!

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Karadeniz'de rüzgarın, batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Karadeniz'in batısında salı günü sabah saatlerinde, doğusunda ise akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ege Denizi'nde rüzgarın, yarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, salı günü ilk saatlerden sonra etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

Batı Akdeniz'de ise rüzgarın yarın batı ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeybatı yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, salı günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Doğu Akdeniz'de rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren batı ve güneybatı yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) eseceği tahmin edilirken, fırtınanın, salı günü ilk saatlerde etkisini kaybetmesi öngörülüyor.