Süper Lig'de şampiyonluk favorisini açıklayan Mehmet Altıparmak, Trabzonspor'un şampiyonluğun yine en büyük favorisi olduğunu söyledi.

Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, Spor Toto Süper Lig’de bu sezonun geçen sene gibi olmayacağını ifade ederek, şampiyonluk için favorisinin yine Trabzonspor olduğunu söyledi.

"En büyük şampiyonluk adayım bu sene yine Trabzonspor"

Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, yeni sezon, Türk takımlarının Avrupa kupalarındaki durumu ve yabancı futbolcu sınırlaması gibi konularda açıklamalarda bulundu. Takımların çoğunun hazır olmadığını belirten Altıparmak, "Erken başlayanlar var, geç başlayanlar var. En büyük şampiyonluk adayım bu sene yine Trabzonspor. Çünkü geçen seneki kadrosunun çoğunu korudular ve çok iyi transferler yaptılar.

Trabzon takımında, başkanında, şehrinde, yöneticisinde, futbolcusunda inanılmaz birlik ve beraberlik var. Bu taraftar anlamında da inanılmaz. Yakaladıkları müthiş bir hava var. Sezona da ligde iyi başladılar. Çok iyi bir ivmeleri var. Trabzonspor, en azından birbirini tanıyan, bilen ve hocasının ne yapmak istediğini bilen bir takım oldu. Bana göre, şampiyonluğun en büyük adayı. Her zaman olduğu gibi Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray rakipleri olacak. Bu sene biraz daha geçen seneye nazaran Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray, ligi biraz daha zorlayacak.

Trabzonspor'da Yusuf Yazıcı seferberliği! Trabzonspor'da Yusuf Yazıcı seferberliği!

Fenerbahçe çok büyük yatırımlar yaptı. Galatasaray da aynı şekilde. Belki içlerinde Beşiktaş az transfer yaptı gibi gözüküyor ama onlar da sonuna kadar devam edecektir. Geçen seneki gibi olmayacağını tahmin ediyorum. Bu dört takımın dışında Başakşehir, Konyaspor, Alanyaspor, Sivasspor zorlayabilir" diye konuştu.