Trabzonspor’un şampiyonluğu Trabzonlu siyasilere baskı aracı oldu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisinde Trabzonspor’un şampiyonluğu sırasında Trabzonlu siyasilere yapılan baskı gündeme geldi. 

Türk somonu yılın ilk 6 ayında 50 Milyon TL'ye yakın gelir bıraktı Türk somonu yılın ilk 6 ayında 50 Milyon TL'ye yakın gelir bıraktı


KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINA ÖNERGE VERİLECEK


Ak Parti Grup Başkan Vekili Erhan Nadir, “Trabzonlu bakanlarımızın, milletvekillerimizin, başkanlarımızın her zaman arkasında olduğumuzu meclis aracılığıyla bildirmek istiyorum. Özellikle Trabzonspor’un şampiyonluğunda Büyükşehir Belediyesinin yaptığı kutlamalar hem Trabzon’un hem Trabzonspor’un tanıtımı açısından dünyada çok büyük ses getirdi. Önemli ölçüde de katkı sağladı. Ben diğer siyasi grup başkanlarına da seslenmek istiyorum. Yarın eğer onlar da uygun görürlerse Kültür Bakanlığından Büyükşehir Belediyesine katkı sağlamak adına tavsiye karar alınması için bir önerge vermeyi düşünüyoruz. Bu konuda sizin desteklerinizi de bekliyoruz.” diye konuştu.


TRABZON SİYASİLERİNE SAHİP ÇIKSIN


Başkan Vekili Ataman, “Trabzon bir şehir takımına Trabzonspor kutlamalarına şehit kutlamaları olarak 1,5 milyar kişi tarafından paylaşıldı. Turizm Bakanlığının tanıtım konusunda çok ciddi  katkıları var. Görüntüler 1,5 milyar kişiye yani Avrupa nüfusunun 3 katına bu şehri tanıtmış. Bunun karşılığı olması lazım. Ayrıca bunun başka yer değil de Trabzon olmanın bu coğrafyada yaşıyor olmanın tesadüf olmadığını görüyoruz. Adam Trabzonlu diye bakan mı olmasın? Genel müdür mü olmasın? Böyle bir şey olabilir mi? Etkili birisiyse nereli olduğuna bakılmaksızın… İstanbul Büyükşehir Belediyesine Trabzonlu birisi seçilmiştir. Tesadüf değil. Bu şehrin sahip çıkması lazım. Düşüncenizi olumlu buluyorum. Bir takım kanallarda yapılan yorumlarda sanki Türkiye’de Trabzonlu siyasetçi çoğunluğunda. Halbuki her yerin siyasetçi var. İl olarak ağırlığı olan bir yer burası. Siyasetçisinin de özgül ağırlığı var. Bulunduğu yerde fark ediliyor. Sanki kabahatmiş gibi. Bu şehrin bu güzel tarafını etkinliğin Trabzon’un ve Trabzonspor’un diasporasına da sahip çıkmalı. Hiç bir parti ayrım yapmaksızın bürokratiyle siyasetçisiyle sahip çıkılmalı.” ifadelerine yer verdi.