Arap turizm üzerinden Trabzon'a karşı sosyal medyada yapılan algı operasyonu hakkında bu kez de Mazhar Yıldırımhan konuştu.

Son günlerde sosyal medya üzerinden çeşitli gönderi ve videolar ile, Trabzon'a karşı turizm tabanlı başlatılan algı operasyonu gündemden düşmüyor. Trabzon'da da gündemi meşgul eden bu konu hakkında İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Yıldırımhan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

TEKNOFEST Trabzon'da ödüllerle sona erdi TEKNOFEST Trabzon'da ödüllerle sona erdi

Genelde Karadeniz özelde Trabzon,turizm merkezi olsun diye yıllardır büyük emekler verildi,yatırımlar yapıldı.Bu emeklerin meyveleri bollaşınca birileri arap düşmanlığı üzerinden Trabzon turizmini imha etme ve Trabzonu kaba insanların memleketi gösterme kurgusunu devreye soktu. Pandemi sonrası adeta patlayan Trabzon turizmi, körfez ülkelerinden yüzbinlerce turistin tercihi oldu. Bölge için bacasız sanayi olan, binlerce kişiye istihdam kapısı açan, esnafın, otelcinin, oto kiralamacının, sonuçta tüm Trabzonun yararına olan bu canlılık birilerini rahatsız etmiş.

Saygı ve hizmet gördüğü yere gider. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Yılların emeğini,alınterini ve yatırımını kötü niyetli ırkçı söylemlere,kıskanç ve haset dar görüşlülere ve provakatörlere teslim edersek bu şehre ve geleceğimize yazık olur.Emeklerimize yazık olur. Rahatsız olanların bu şehre ve bu bölgeye bir faydaları var mı?. Asla. Siyaset yapan kişilerin açıkça ırkçılık üzerinden Turizme darbe vurma girişimleri,turist için değil Trabzon için büyük kötülük ve düşmanlıktır.Turist,parası ile tahkir edildiği yere gitmez,itibar gördüğü Şehrin bütün dinamiklerinin, STK larının,Belediyelerinin,Siyasilerinin ciddi bir kararlılık ve irade sergilemesi ve provakasyonların önüne geçmesi zorunlu bir görevdir. Kişisel hesaplarla suskun durmak şehre karşı büyük haksızlık olur. O nedenle, on yılların emeğini kendini bilmez, cahil, kötü niyetli, dar görüşlü şövenist bir azınlığın provakasyonuna kurban etmeyelim. Ayağımıza sıkmayalım. Esnaf, tüccar, otelci, işçi, vatandaş bu konuda sesini yükseltsin. Sorumlular da sin külahın görünmesin politikasından vazgeçsin!!. 

Opurtinist ve pragmatist siyasetçi ve STK'lar;Trabzon hepinizden,hepimizden daha önemlidir. Şimdi sesinizi yükseltmeyeceksiniz ne zaman yükselteceksiniz?. Tepki alırım diye bir haksızlığa karşı durmamak, en basit deyimiyle sorumsuzluktur. Sorumsuzluk sonuçta tarifsiz kötülüğe döner.