Trabzonspor, Kayserispor maçı hazırlıklarına bugün yaptığı çift antrenmanla devam etti. Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Uruguaylı golcü Maxi Gomez, önemli açıklamalarda bulundu.

Yusuf Yazıcı eski performansını mumla arıyor! Yusuf Yazıcı eski performansını mumla arıyor!

Yıldız futbolcu, “Süper Lig’e transfer sürecimde evet bir çok takım ile adım anıldı. Fakat ben bana güvenen ve benimle olmak isteyen Trabzonspor’u tercih ettim. Şimdi de tüm gücümle Trabzonspor’a katkı sağlamak için buradayım. İnsanlar her zaman gol bekler. Bir 9 numara olarak taraftarlar gol bekler fakat benim için bir santrafor olarak gol atmak kadar skora katkı sağlamak ve gol ataklarını desteklemek de önemli. Maçlarımız da gol ve yine destekle bunu göstermek istiyorum.” dedi.

“Dünya Kupası hedefim var”

Transfer sürecini anlatan Gomez, “İkna süreci çok hızlı gelişti, Muslera gibi ortak arkadaşlarım bulunuyor fakat çok fazla konuşma şansım olmadı. Çünkü dediğim gibi süre çok hızlı gelişti şimdide tüm gücümle katkı sağlamak istiyorum. Nereye geldiğimi bile çözemeden maça çıktım gibi olmuş olabilir fakat ben nereye geldiğimi biliyordum. Büyük bir kulübe geldiğimin farkındayım. Benimde hedeflerim var. Dünya Kupası hedefim var. Adım adım ilerliyorum. Öncelikli olarak hedefim bu kulüpte beklentileri karşılamak kendimi ve yeteneklerimi biliyorum. Bu yeteneklerimi Trabzonspor için kullanmak istiyorum. Futbol bir takım oyunun, kazandığınızda beraber kazanır, kaybettiğinizde beraber kaybedersiniz, ben her zaman önce takıma yardımcı olmak hedefindeyim.” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor çok kaliteli oyunculara sahip

Uruguaylı golcü, “İspanya Ligini bilirsiniz, buraya gelirken beklentilerim değişmişti fakat geldiğimde şaşırdığım bir konu vardı. Çok kaliteli oyuncular ile karşılaştım. Trabzonspor bu kaliteli oyuncular ve özveri ile şampiyon oldu. Bende bu özveriyi göstermek ve takımının başarılı olması için ne yapmam gerektiğini biliyorum.” şeklinde konuştu.

Umut Bozok harika bir oyuncu

Umut Bozok hakkında da açıklamalarda bulunan Gomez şu sözleri kullandı: “Gerçekten harika bir oyuncu, beraber oynamanın iyi olduğu bir oyuncu, takım için mücadele eden koşan bir oyuncu. Yaşı genç ve önü açık bir oyuncu. Bende daha önce çift forvet oynadım, dünya genelinde herkes biri ile yardımlaşarak oynamak ister. Ama benim için hocamız ne söylerse hangi stil isterse o şekilde katkı sağlamak önemli. Hocamız takıma ilk geldiğimde beni yanına çağırdı ve bana neler yapmam gerektiği söyledi, bu çok değerli bir durum bir oyuncu olarak, zaten futbol kariyerinde benzer mevkiilerde oynamış olduğumuz için birbirimizi iyi anladık. Takımda çok önemli tecrübeler de var, çok iyi kulüplerde oynamış olan arkadaşlar var, ben tüm önerilere eleştirilere ve tavsiyelere açık şekilde kendimi geliştirmeye çalışıyorum.”

“Ben bu kutlamaları yeniden yaşatmak istiyorum”

Geçen sezon şampiyonluk kutlamaları için Gomez, “Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarını gördüm, sonrasında Trabzonspor’dan transfer teklifi aldığımda daha detaylı araştırmalar yaptım. Şimdi takım arkadaşlarım ve ben bu kutlamaları ve mutluluğu yeniden yaşatmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.