Orman yangınının başladığı Muğla'nın Marmaris ilçesi Küfre Koyu'nda yanında 2 benzin bidonu ile yakalanan S.A., gözaltına alınmış ve ormanı yaktığını itiraf etmişti.

marmaris yangın (1)

Marmaris Hisarönü'nde çıkan yangında sabotaj şüphesi üzerine Muğla İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ortak çalışma başlattı. Polis ekipleri ve jandarma güçleri tarafından yürütülen geniş çaplı bir soruşturmada da toplam 3 bin 832 kişi ve araç sorgulandı. Yapılan araştırmalar sonucunda yetkililer, yangının Saklı Koy'da başlamış olabileceği ihtimaline odaklanarak bölgede geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

marmaris yangın (2)

Ekipler, yangının başlangıç noktası olarak kabul edilen bölgede 3 yanmış araç lastiği ve 1 terk edilmiş motosiklet buldu. Motosikletin sahibinin S.A. olduğu belirlendi. Tehdit, basit yaralama, özgürlükten yoksun bırakma ve trafik güvenliğini tehlikeye atma suçlarından 5 sabıka kaydı bulunan S.A. adına kayıtlı motosikletin olay yerinde olduğu ve yangın başlangıç noktasından uzağa gidemediği göz önünde bulundurularak kaçış yolları, barınak alanları ve tatlı su kaynaklarının koordinatları kaldırılmış ve arama alanı daraltıldı.

marmaris yangın (1)

İYİ Partili Hüseyin Örs: "Beceriksizliğin faturasını millete kestiler!” İYİ Partili Hüseyin Örs: "Beceriksizliğin faturasını millete kestiler!”

ORMANDA UYURKEN YAKALANDI

Şüpheli S.A., dün saat 16.30 sıralarında Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi Bördübet Köyü Saklı Koy mevkisinde ormanda uyurken yakalandı. Alkollü olduğu belirlenen S.A. gözaltına alındı. Şüphelinin tespit edildiği alanda, içinde benzin olduğu değerlendirilen 2 adet 5 litrelik pet şişe ele geçirildi.

marmaris yangın (3)

Öte yandan, S.A, ekipler tarafından yapılan sorgusunda ormanı yaktığını itiraf etti. Ailevi sorunlar sebebi ile bölgede yangın çıkardığını belirten S.A savunmasında, "Ailem bana arsa verecekti. Arsayı vermekten vazgeçti. Bu konuda kendileriyle tartıştım. Alkolün etkisiyle 2 bidona benzin koyarak ormana gittim. Etrafa benzin dökerek yangın çıkardım. Alevlerin içerisine girip kendimi yakarak öldürmek istedim. Buna cesaret edemedim. Yangın bir anda büyüdü. Daha sonra oradan şişeleri alarak ayrıldım ve ağaçların içine saklandım" ifadelerini kullandı.