Süper Lig'deki şampiyonlukta önemli bir payı bulunan Marek Hamsik Slovakya basınına Trabzonspor ve geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Fırtına Antalyaspor maçı hazırlıkların başladı Fırtına Antalyaspor maçı hazırlıkların başladı

Trabzonspor'un dünya yıldızı oyuncusu Marek Hamsik kariyeri ve geleceği hakkında itiraf gibi açıklamalar yaptı. Slovakyalı oyuncu Hamsik milli takımı bırakma kararında bordo-mavili camianın çok büyük etkisi olduğunu itiraf etti.

hamsik (1)

135 kez giydiği milli takım formasına veda eden Grande Slovakya tarihinde en çok forma giyen futbolcu konumunda.

hamsik (3)

Hamsik, Slovak basınına verdiği röportajda gerekçelerini şöyle açıkladı:

"Devam etmeyi tüm kalbimle isterdim. Ama artık 35 yaşına geldim. Geride kalan senede bir çok kez sakatlık yaşadım. Dolayısıyla böyle bir karar almam gerekti. Trabzonspor ile zorlu bir meydan okuma yaşayacağımız bir sonbahar var önümde. Türkiye Ligi ve Avrupa Kupası maçları bizleri bekliyor. Şampiyonlar Ligi'ni sabırsızlıkla bekliyorum. Bir sürü maç olacak, dolayısıyla ne yazık ki frene basmam gerekiyordu."

marek-hamsik-aa-1672040

Robert Mak'ı tavsiye etti

Kendisine 'Trabzonspor'a Slovak bir oyuncu tavsiye eder miydin?' sorusuna Hamsik, daha önceden beraber oynadığı ve Konyaspor'da da forma giyen takım arkadaşına itafen şunları söyledi; "Macaristan'da sözleşmesi sona eren Robert Mak'ı söyleyebilirim. Uzun yıllar milli takımda birlikte top koşturduk. Kendisinin kısa bir Türkiye deneyimi de oldu ama kovid durumları nedeniyle sıkıntılı bir dönemdi. Robert'in yeni bir takıma gitmesinin ardından milli takıma da döneceğine inanıyorum"  dedi.