Mardin Büyükşehir Belediyespor maçı için otelden ayrılıp, stada hareket eden Gümüşhanespor kafilesine Mardin'de taşlı sopalı saldırı yapıldı.

TFF 3'üncü Lig'de mücadele eden Gümüşhanespor kafilesini taşıyan otobüs, Mardin’de taşlı saldırıya uğradı. Saldırı bölgede büyük tepki topladı.

Gümüşhanespora mardin'de taşlı saldırı

TFF 3'üncü Lig'de mücadele eden Gümüşhanespor kafilesini taşıyan otobüs, Mardin Büyükşehir Belediyespor maçı için konukladığı otelden ayrılıp stada hareket ettiği sırada taşlı saldırıyla karşı karşıya kaldı. Şans eseri yaralanan olmazken, otobüste maddi hasar oluştu. Otobüs camı kırık halde stada ulaşırken yaşanan olay bölgede büyük tepki topladı. Gümüşhanespşor Başkanı Ertürk Yakut, “Yaşanan menfur saldırıda çok şükür hiçbir oyuncumuzun ve teknik heyetimizin burnu kanamamıştır. Seyircisiz oynanması gereken maçta 300-400 kadar Mardin taraftarı vardı.Bu konu da Türkiye Futbol Federasyonun gerekeni yapacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Gümüşhanespora mardin'de taşlı saldırı 4

GÜMÜŞHANE’DE TEPKİ ÇEKTİ

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan çimen, “Mardin 1969 spor maçı öncesi Gümüşhanespor’umuza yapılan çirkin saldırıyı esefle kınıyorum. Gümüşhanespor’umuza, oyuncularımıza ve teknik heyete geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” açıklamasında bulundu. Torul Belediye Başkanı evrim Özdemir, “Mardin 1969 takımı ile deplasmanda oynadığı karşılaşma öncesinde Gümüşhanespor'a yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, teknik heyet ve futbolculara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı. Gümüşhanespor’a gönül veren binlerce taraftar da yaşanan olaya tepki gösterdi.

278102409_10160001889619074_5752242877275411512_n

CHP'li Başkanın acı günü! CHP'li Başkanın acı günü!

"Mardin'e hiç yakışmıyor"

Olaylarla ilgili açıklama yapan Gümüşhanespor kulüp yöneticisi Erol Ocaklı, "Takım oyuncularımız otobüsteyken deplasman takımı taraftarları otobüsümüzü taşladı. Bu görüntüler medeniyetler şehri Mardin'e yakışmıyor. iki dost kulüp arasında nifak çıkarmak isterlerse amaçlarına ulaşamazlar." dedi.