Bugün bir arkadaş bana Ertem ŞENER isimli gazetecinin çalıştığı kanalda, Yaptığı programın içeriğine ait bir video attı. Ertem kardeşimiz özetle, Sporda Ulusal değilde, ”İSTANBUL MEDYASInın olduğuna an itibariyle inandığını, Trabzonspor üzerine oyunlar oynandığını, Trabzonspor’un Lobisinin olmadığını vs söylüyor.

Önce İstanbul Medyası konusunda  kendisine “GÜNAYDIN diyoruz. Lobicilik ise İkinci Dünya savaşından sonra 1946 yılında Amerika’daki Anglo-Sakson ve Semitist iradenin Dünya siyasi literatürüne soktuğu bir kavramdır. Yani başka bir ifadeyle Şeytan işidir de diyebiliriz ki, Bize uymaz, Kendine uyduran kesimler, Futbol için söylüyorum, 60 yıldır uyguluyorlar.

TRABZON VE TRABZONSPOR’un ise, Asalet, Adalet ve Aiditetinden kaynaklı “GÜCÜ vardır ve O Lobiciler tarafından da iyi bilinir. Evet Futbolda şaibe vardır. Ne zamandan beri vardır. 1980 ihtilalinden sonra salt İstanbul merkezli olarak vardır. 1996-2004 -2011-2020 de 2022 de diğer yıllara nazaran daha açık bir şekilde seyretmiş ve etmektedir. Özellikle bu yıl, FB. Trabzonspor üzerinden algı yaparak, Aslında KONYASPOR’un 2.liğini engellemek için Şaibe üzerinden var teziyle hareket etmektedir. Yoksa bu sezon FB nin şampiyonluk ihtimalinin, Eşeğin Ağaca çıkma ihtimalinden daha düşük olduğunu, Koskoca Holdingin varisi bilmez mi?

Mesela Bugün Malatya’nın direnci, Rize’de 35. Saniye, Rize’de ve gittiği hiç bir yerde başarılı olamayan İsmail’in birden şaha kalkması bunlar hep “ŞAİBE,,kavramını çağrıştıran vakalardır. Elimizdeki Argümanlarda sağlam. Aziz daha önce, Mustafa’ya, Ersun’a, Aykut’a “Takımı sen mi? Şampiyon ettin demedimi.