Trabzon'da 2022 Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) ilimizde dereceye giren öğrenciler ile Türkiye genelinde Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YKS) ilk bine giren öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, okul müdürleri ve aileleriyle birlikte Trabzon Valisi  İsmail Ustaoğlu'nu ziyaret etti.

Trabzon Valisi İsmail ustaoğlu öğrencilerle valilikte bir araya gelerek, “Bugün burada misafir ettiğimiz bu yavrularımız başarı ile ilimizin gururu oldular. Ben de bu ilin Valisi olarak yavrularımızın başarılarından ötürü gurur duyuyorum. 

İnsansız Hava Araçlarında Trabzonlu gençler adlarından söz ettiriyor İnsansız Hava Araçlarında Trabzonlu gençler adlarından söz ettiriyor

Siz kıymetli anne ve babalar, çocuklarımızın bu süreçte yaşadıkları strese ve heyecana ortak oldunuz. İster istemez bu tarz sınavlara giden yollar meşakkatli oluyor. Aileler de çocuklarıyla birlikte bir nevi bu sınava hazırlanıyor. Yoğun bir dönemi birlikte geçiriyorlar. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimiz ilimizde gerek lise gerek üniversite giriş sınavında çok güzel başarıların altına imza attılar. İnşallah her biri ileriki hayatlarında hayalini kurdukları mesleklere kavuşacaklar. Her zaman söylüyorum başarıya giden yol meşakatli bir yoldur. İnanmak başarmanın yarısıdır. Buradaki yavrularımız bu işe inandılar, çalıştılar ve başardılar.” dedi.

Liselere Giriş Sınavı'nda 12 öğrencimizin sadece bir yanlış yaparak ilimize büyük gurur yaşattığını ifade eden Vali Ustaoğlu, “Bizlere yaşatacakları daha nice güzel günler olacaktır. Diğer yandan her bir öğrencinin hayali iyi bir üniversite eğitimi almaktır. Bu noktada da yine ilimizde 25 öğrencimiz ilk bine girerek şehrimize gurur yaşattılar ve farklı dallarda derece aldılar. Bu gururun yaşanmasında her zaman söylediğim gibi eğitimin üç ana sac ayağı çok önemli. Öğrenci - öğretmen - aile arasındaki uyum başarıyı getirir. Sizlerden istediğimiz bu milletimizin değerlerine sahip çıkacak şekilde kendinizi yetiştirmeniz. Başarılarınız daim olsun.” dedi. 

Valimiz İsmail Ustaoğlu, başarılarından dolayı öğrencileri tebrik edip ödüllendirdi.