Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin merakla beklediği LGS kapsamında yerleştirmeye dayalı ilk nakil sonuçlarını sitesinden açıkladı!

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS kapsamında yerleştirmeye dayalı ilk nakil sonuçlarının "meb.gov.tr" ve "sonuc.meb.gov.tr" adreslerinde kullanıma sunulduğunu bildirdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Temmuz'da açıklanan ilk yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95'inin istedikleri okula yerleştirildiğini hatırlattı.

Bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yükseldiğine dikkati çeken Özer, "Birinci nakil dönemi sonunda, tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 97'si istedikleri okullara yerleşti." ifadesini kullandı.

İkinci nakil yerleştirme sonuçları 8 Ağustos'ta açıklanacak

Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının 1-5 Ağustos tarihlerinde yapılabileceğini belirten Özer, şunları kaydetti:

ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı! ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı!

“İkinci nakil yerleştirme sonuçları 8 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos'ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos'ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın, çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek.”