Transferde adı sürekli Brondby takımıyla anılan Jens Stryger Larsen için, Danimarka ekibinde 30 milyon euroluk bir gelişme yaşandı.

Devre arası transfer döneminin yaklaşmasıyla beraber Trabzonspor'dan ayrılacaklar listesi oluşmaya başladı. Adı altyapısından yetiştiği takım ile anılan Jens Stryger Larsen için flaş bir gelişme yaşandı.

Brondby'nin, Trabzonspor'da beklentileri karşılayamayan Jens Stryger Larsen ile ilgilendiği öne sürüldü. Yabancı kotada Bruno Peres'e yer açmayı hedefleyen bordo mavilerin bu talebe olumlu yanıt vereceği ve kolaylık sağlayacağı yönünde açıklamalar da yapıldı. Sarı mavili takımın 30 milyon Euro'luk alımı transferi engelleyebilir.

Brondby 30 Milyon Euroluk yatırımla işe başladı

Eski yöntemlerine geri dönmek için yeni bir sayfa açan Brondby, Ekim ayı sonunda Global Football Holdings'e satıldı. Brondby Başkanı Jan Bechj Andersen, kulübün çoğunluk hissesini Amerikan şirketine sattıklarını açıkladı. Almanya'da FC Augsburg'un da ortak sahibi olan şirket, 30 milyon Euro'luk yatırımla işe başladı. Sezonun geri kalanındaki hayal kırıklığı, 2019'dan beri takımın başında olan Niels Federiksen'in sonu anlamına geliyor.

Futbol direktörü Carsten V. Jensen şunları söyledi:

"Niels, 2019'da kulübe katıldığından beri Brøndby IF için doğru teknik direktördü ve o zamanlar gerçekten iyi bir iş çıkardı. 16 yıllık bir aradan sonra, şampiyonluğu Vestegnen'e getiren baş antrenör olarak tarih kitaplarında adını duyurdu. Büyük katkılarından dolayı mümkün olan en büyük teşekkürü hak ediyor." Viborg FF'ye evinde 2-0 kaybettikten sonra 3 puan kaybeden Brondby, yeni teknik patronun kim olacağını merakla bekliyor.

Anthony Nwakaeme transferinde son karar verildi! Anthony Nwakaeme transferinde son karar verildi!

Larsen transferi gerçekleşmeyebilir

Trabzonspor'un Danimarkalı futbolcusu Jens Larsen Stryger'ın durumu da imzaların ardından netleşebilir. Transferin gerçekleşmeme ihtimali de var. Ancak kulübün altyapısında yetişen tecrübeli oyuncunun kolay kolay veto edilmesi beklenmiyor. Larsen bu sezon 21 maçta 1 gol attı. Atatürk, Olimpiyat Stadı'nda Sivasspor'a karşı fileleri havalandırmıştı.

-Gazetedamga-