Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Başkanı ve Tonya Belediyesi eski Başkanı Ahmet Kurt, İBB'de işe alınan PKK'lı teröristin aynı zamanda sosyal hizmet uzmanı olmasını yorumladı.

Trabzon'da bir araç köprüden düştü! Yaralılar var Trabzon'da bir araç köprüden düştü! Yaralılar var

Ahmet Kurt, Sosyal hizmet uzmanları, terörü, bölmeyi, yıkmayı değil, yaşamayı ve yaşatmayı hedeflemiştir. Bir teröristle camiamızın ilişkisinin olamayacağını kamuoyu ile paylaşırız" ifadelerine yer verdi. Kurt'un açıklamaları şöyle...

Yazılı ve görsel basında, sosyal medyada yer alışına göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak çalışan, Şafak D.isimli şahsın PKK/ KCK ile irtibatı ortaya çıkmıştır. Yakalanan üyelerden elde edilen fotoğraflarda, 2016 yılında çekilmiş eli silahlı fotoğrafları ele geçmiştir. Sosyal Hizmet mesleği, dezavantajlı bireylerin, insan onuruna uygun seviyede ve nitelikte yaşamını hedeflemiş, insan hakları eksenli eğitim almış ve en çok da yaşam hakkını savunagelmiştir. İnsan öldürmeyi, bölmeyi, yıkmayı, eğitmemeyi velhasıl temel hakları ortadan kaldırmayı amaç edinmiş terörle, teröristle sosyal hizmet mesleği yan yana gelemez. Sevgiyle, içşelleştirmeyle yoğrulmuş, insan hakları mesleği sosyal hizmet uzmanlığı terörle anılamaz. Terörün her türlüsünü lanetleyerek, kınayarak , teröristin camiamızla ilişkisinin olamayacağını kamuoyu ile paylaşırız.

AHMET KURT-1