2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu şampiyonu Trabzonspor kupasını aldı. Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde düzenlenen muhteşem törende Bordo-Mavili takıma kupasını kimin verdiği merak konusu oldu.

Şampiyonluk Kupasını Trabzonspor’a Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Servet Yardımcı verdi. Kupa ve madalya seremonisinde TFF Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik de yer aldı. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri de törende bulundu.

4-8

Ancak;

TFF başkanı Servet Yardımcı’nın ismi anons edilmedi. Yardımcı’nın isminin anons edilmemesi dikkat çekti ve birçok soru işaretine de cevap arandı. Görüntülerde platforma götürülen Kupaya, etrafında bulunan herkes el atıyor ve kupa havaya kalkıyor. Törenin dikkat çeken en göz alıcı yanı ise kupanın havaya kalkmasıyla birlikte TFF başkanı Servet Yardımcı’nın başını eğerek hızlı bir şekilde ortamdan uzaklaşması oldu.

2-9

Servet Yardımcı’nın platforma çıkışında yüzündeki gerginlik de dikkat çekti. Böylesine muhteşem bir gecede TFF başkanının tedirgin olması birçok sebebe bağlandı. Kupa töreninden önce birçok kesim farklı isimleri telaffuz etse de TFF başkanı Servet Yardımcı’nın Rize’den gelerek kupayı vermesi bekleniyordu. Ancak gerek otoriteler gerekse de medya mensupları TFF başkanının böylesine önemli bir organizasyonda isminin anons edilmemesinin arka planında olup bitenleri sorguladı.

3-11

Bir iddiaya göre;

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'da Thanasis Androutsos gündemi Trabzonspor'da Thanasis Androutsos gündemi

TFF başkanı Servet Yardımcı olası bir tribün tepkisinden çekindiği için isminin anons edilmemesini rica etmiş. Hafta içinde Yukatel Kayserispor’a skandal bir penaltı kararıyla elenen Trabzonspor’da gerek yönetim kurulu gerekse de taraftarlar TFF ve maçın hakemi Halil Umut Meler’e ‘Gaz mı aldınız’ şeklinde sert tepki gösterilmişti. Trabzonspor camiası ayrıca şike döneminde UEFA’daki tutumu ve iki sezon önce Başakşehir’e saha dışında kaptırılan şampiyonluğun sorumlularından biri olarak Servet Yardımcı’yı gösteriyordu.

1-17Bir diğer iddia ise;

TFF başkanı Servet Yardımcı için, F. Bahçe camiasının tepkisini almamak için böyle bir uygulama yolu seçilmiş.

Sonuç olarak;

Trabzonspor’un şampiyonluk kupası verildi verilmesine de kim tarafından verildiğinin statta saklanmasıydı. Bu da gözden kaçan skandal bir uygulama olarak dikkat çekti. Önümüzdeki sezon Trabzonspor’u nelerin beklediğinin de önemli bir göstergesi oldu.