Dalçık projesi onaylandı

banner4
14 Mart 2017 Salı 14:51
Dalçık projesi onaylandı
banner38

61MEDYA/BERKANT PARLAK-Trabzon’un trafik sorununun önemli bir bölümünü çözecek olan Kaşüstü kavşak projesinin dal-çık biçiminde yapılması Büyükşehir Belediye Meclisince onaylandı. Daha önceden köprülü kavşak olarak onaylanan kavşağın dalçık biçiminde düzenlenmesi talebi Meclisin mart ayı son oturumunda İmar Komisyonunca gündeme getirildi. Karar oy birliğiyle kabul edildi.

Köprülü kavşak projesinin Karayolları Bölge Müdürlüğünce daha önceden getirildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu “Bu işin mercisi Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğüdür. Bizim bu konuda bir dahlimiz ya da imar yönünden büyük bir sakınca teşkil etmedikten sonra muarız görüşümüz olamaz. Bize gelen müracaatları ilgili kamu kurum ve kuruluşuna iletmişizdir.” dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu “Hizmet yerine gelsin biz Karayollarının kendi tasarımıyla, projesiyle, finansıyla ortaya çıkacak konuya Komisyonumuzun kararını size arz ederek ‘buyurun’ deriz. Yeter ki şehirde zaman kaybedilmeden hizmet yerine getirilsin. Yeter ki ihtiyaç olan sorunlu yerlerin çözümüne gayret edilsin.” diye konuştu.

ÇÖMLEKÇİ TÜNELİ ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Çömlekçi tünelinde de sıkışma meydana olduğunu belirten Gümrükçüoğlu “Oraya dair de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üçüncü bir tünelle nereden gireriz, nereden çıkarız diye çalışıyoruz. Trabzon’un batı tarafında, stadın yapıldığı yerde tünel çalışması hizmete girdi. Hemen onun Akçaabat tarafında dünyada modern bir şehrin girişinin düzenlenmesi olarak yonca kavşakla birlikte Yıldızlı bölgesinde düzenlendi. Biz imar yönüne baktık.” ifadelerini kullandı.

KARAYOLLARI ADINA KONUŞTU

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı konuyla ilgili şunları söyledi: “Bir yıl önce üst geçit olarak gelmişti. Buna itirazlar olmuştu. Bu projenin en önemli muhatabı Karayolları. Karayollarının burada temsilcisi olmadığından dolayı şöyle bir açıklama yapmak istiyorum: Meclisimizden ya da kamuoyundan şöyle bir soru gelmektedir: Madem böyle oluyordu da geçen yıl neden yapılmadı? Ben o konuda Karayolları adına bir şeyler söylemek istiyorum: Birçok koşula bağlı olarak dalçıkı su basması olasılığı gündeme geldi. Ancak Karayolları şartları zorlayarak dalçık projesi ortaya çıkardı.”

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ TEŞEKKÜR ETTİ

CHP’li Meclis Üyesi Cahit Erdem “Karayollarının orayı dalçıkla geçtiğini görüyoruz. Şehir adına güzel bir karar olduğuna inanıyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.