Küçükçekmece’de düzenlenen “Küçükçekmece’de Trabzon Rüzgârı” adlı organizasyon dün sona erdi.

Küçükçekmece Trabzonlular Derneği’nin Küçükçekmece Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği “Küçükçekmece’de Trabzon Rüzgârı” adlı festival sona erdi. 22 Eylül perşembe günü soğuk ve yağmurlu hava şartlarında biraz buruk başlayan etkinlik, giderek düzelen ve yazdan kalma bir güne dönüşen hafta sonu protokol ve halkın yoğun ilgisiyle herkesi memnun etti.

029

Festivalde dört gün Karadeniz’in ünlü ve sevilen sanatçıları konserler verdi, vatandaş kemençe ve horona doydu. Kızılay çadırı kan bağışlarını kabul etti. Festivalin birinci ve dördüncü günü hamsi ve helva ikramı yapıldı. İlk gün Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, son gün de eski bakan Erdoğan Bayraktar ile eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlara kendi elleriyle hamsi ikram ettiler.

014

Kemal Çebi’ye özel teşekkür

Etkinliğin amacına ulaşması için dört gün boyunca genel sekreter Korkut Yılmaz Ayaz’la birlikte olağanüstü bir çaba sarf eden dernek başkanı Hafız Şirazi Kaba’nın görüşlerini aldık. Başkan sözlerine “Öncelikle bu etkinlik için bize her türlü kolaylığı sağlayan, büyük destek veren Küçükçekmece Belediye Başkanı, değerli hemşehrimiz Sayın Kemal Çebi’ye çok teşekkür ediyorum. İlçe belediye başkanının hemşehrimiz olması gerçekten büyük bir avantaj.

Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek! Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek!

026

Bizim için büyük bir enerji ve motivasyon kaynağıdır” diye başladı ve şöyle devam etti. “Etkinlik boyunca bizi yalnız bırakmayan değerli sanatçılarımıza, yazarlarımıza, siyasetçilerimize, bürokratlarımıza, dernek başkanlarımıza ve uzaktan yakından gelen bütün hemşehrilerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Etkinlikte üç ton hamsi, 10 bin ekmek ve 500 kilo helva dağıttık. 1000 tane de atkı hediye ettik. Önümüzdeki yıl inşaallah Trabzon’un değerlerini daha iyi tanıtan misafirlerle Trabzonspor’umuzun kıymetli başkanını ve emek veren kıymetli insanlarını davet edeceğiz”

002

İsmail Şatıroğlu’na sitem

Hafız Şirazi Kaba, derneğin mensubu olduğu Trabzon Dernekleri Federasyonu başkanı ve yöneticilerinin ilgisizliğinden dolayı sitem etti. Başkan şu ifadeleri kullandı.

022

“Önümüzdeki dönemlerde federasyon başkan ve yetkililerini, diğer dernek başkanlarımızı daha çok görmek istiyoruz. TDF Genel Başkanımız Sayın İsmail Şatıroğlu’nu gözler aramıştır. Bu organizasyon federasyona bağlı bir dernek olan Küçükçekmece Trabzonlular Derneği’nin organizasyonudur. Asıl ev sahiplerinden biri de Sayın Şatıroğlu’dur. Mutlaka katılmalıydı. Katılmamasıyla bir tarafımız eksik kaldı. Kendisini en iyi şekilde ağırlayacaktık, hazırlıklarımızı yapmıştık. İnşaallah gelecek yıl beraber oluruz”