Küçükçekmece Trabzonlular Derneği’nin Küçükçekmece Belediyesi’yle ortaklaşa düzenlediği “Küçükçekmece’de Trabzon Rüzgarı” adlı etkinlik Sefaköy Fevzi Çakmak Meydanı’nda başladı. İlk gün yağmurlu ve soğuk havanın etkisinde kalan etkinlik buna rağmen vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Ekin Uzunlar1

Etkinliğin açılışında Küçükçekmece Trabzonlular Derneği Başkanı Hafız Şirazi Kaba ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi kısa birer selamlama konuşması yaptılar.

Horon

Hafız Şirazi Kaba derneği iki yıl önce kurduklarını ve bu etkinliği geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini ifade ederek dernek olarak geride kalan sürede gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Umumi manzara

Kemal Çebi de özetle “Çok kıymetli bir ülkede yaşıyoruz. Her bölgenin kendine has kültürü ve yöresel özellikleri var. Derneklerimiz bu değerleri İstanbul’a taşıyor. İkincisini gerçekleştirdiğimiz Trabzon Festivali inşaallah gelecek yıllarda da devam edecek. Sadece Trabzonlular değil, bu civarda oturan komşularımız da gelip burada eğlenecekler, Trabzon’un kültürel değerleriyle buluşacaklar” dedi.

Vali Ustaoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Fettahoğlu özel öğrencilere eşlik etti Vali Ustaoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Fettahoğlu özel öğrencilere eşlik etti

Genel manzara

Kemal Çebi’ye sürpriz

Küçükçekmece Trabzonlular Derneği’nin Kemal Çebi’ye bir de sürprizi vardı. Hafız Şirazi Kaba Çebi’ye bir resim sanatçısının çalışması olan Atatürk’ün karakalem portresinin yanı sıra 27652 numaralı Trabzonspor üye kimlik kartı görselini de hediye etti. Kemal Çebi de Hafız başkana teşekkür ederken “Ben ilkokul numaram 652’ydi. Daha önce üye olacaktım ama sıranın ilkokul numarama gelmesini bekledim” diye esprili bir cevap verdi.

Üyelik sürprizi

Protokol misafirleri alandan ayrıldıktan sonra etkinlik müzik ve eğlenceyle devam etti. Küçükçekmece’de Trabzon Rüzgârı festivali 25 Eylül Pazar akşamına kadar çeşitli etkinliklerle ziyaretçilere açık olacak.