Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri, KTÜ rektörü Hamdullah Çuvalcı'yı ziyaret etti.

Üniversitemiz Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Arzu FIRAT ERSOY, Müdür Yardımcısı; Prof. Dr. Ömer YÜKSEK ve Doç. Dr. Ali Erden BABACAN ile Prof. Dr. S. Banu İKİZLER, Prof. Dr. Hakan ERSOY, Prof. Dr. Turgay DİNDAROĞLU, Doç. Dr. Zekai ANGIN, Dr. Öğr. Üyesi Esra TUNÇ GÖRMÜŞ ve Dr. Öğr. Üyesi Osman ÜÇÜNCÜ, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’yı makamında ziyaret ederek planladığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

WhatsApp Görsel 2022-11-17 saat 09.02.38

Ziyarette, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin, ülkede iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin en fazla yaşandığı, oluşma sıklığı bakımından heyelanların, etki alanı bakımından ise taşkınların en sık görüldüğü bölge olduğu vurgulanarak Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından desteklenen “Doğu Karadeniz Havzası Heyelan ve Taşkın Risk Azaltma Çalışmaları” başlıklı proje detaylarıyla paylaşıldı. 

Trabzon'da aranan 3 şahıs yakalandı! Trabzon'da aranan 3 şahıs yakalandı!

Üniversitemiz Heyelan Uygulama Araştırma Merkezi ve Çevre Sorunları Uygulama Araştırma Merkezi ev sahipliğinde, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü, DSİ 22. Bölge Müdürlüğü, Trabzon AFAD İl Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi ve Adıyaman Üniversitesi ortaklığı ile hayata geçirilecek proje ile bölgede iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin en aza indirgeneceğinin belirtildiği ziyarette, doğa kaynaklı afetlerin etkilerinin azaltılmasının ve kamu bilincinin arttırılmasının, Üniversitemiz Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesindeki kamu-üniversite-sanayi iş birliği projelerinin çoğaltılmasının önemi ve özellikle Avrupa Birliği İklim Değişikliği Uyum Projesi uygulamalarının Üniversitemize kazandırılmasının gerekliliği vurgulandı.