KTÜ, 8. Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yönetimi Kongresi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkan adayı Seher Melek seçim öncesi net konuştu İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkan adayı Seher Melek seçim öncesi net konuştu

8. Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yönetimi Kongresi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümünün ev sahipliğinde Osman Turan Kongre Merkezinde 2-6 Mayıs 2023 tarihlerinde Trabzon'da yapılacak.  Kongre eş başkanları Prof. Dr. Ramazan Erdem ve aynı zamanda USSAM Başkanı olan Prof. Dr. Sedat Bostan,  kongre süreci hakkında bilgi verdi. Bostan ve Erdem yaptıkları ortak açıklamada, “Kongremizin KTÜ'de olması için bize destek veren Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hamdullah Çuvalçı Hocamıza ve şahsında bu süreçte bize katkı verecek KTÜ personellerini teşekkür ederiz. Kongremizin ana teması sağlık sektörünün gündemini oluşturan "Sağlıkta İnsan Kaynakları Yönetimi ve İstihdam Sorunları" olarak belirlenmiştir.” ifadelerini kullandı.

BİLDİRİ, PANELLER VE KONGRE KURSLARI

Bilimsel bildiri, paneller ve kongre kursları düzenleyeceklerini açıklayan Erdem ve Bostan, “Kongremiz sağlık ve yönetim alanlarının kesiştiği her alanda bilimsel çalışma yapan sağlık yönetimi, tıp, diş hekimliği, eczacılık, hemşirelik, fizyoterapi, diyetisyenlik gibi bütün sağlık alanlarına ve işletme, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, ekonomi, finans gibi bütün yönetim alanlarına açıktır. Kongremizde, çok sayıda bilimsel bildiri, paneller, kongre kursları düzenlenecek ve sağlık yönetimi bölüm başkanları toplantısı gerçekleştirilecektir. İsteyen kongre katılımcılarımıza Karadeniz'in eşsiz güzel doğasını (Uzungöl, Ayder Yaylası, Sümela Manastırı ve Batum) görme imkanı sağlanacaktır. Sağlık hizmetleri ve kurumlarının yönetimi konusunda çalışan herkesi kongremize bekleriz.” değerlendirmelerinde bulundu.