KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KM) ile Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü iş birliği ile düzenlenen “KTÜ’den Başarı Hikâyeleri” konulu etkinlik, Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlik, KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hülya Kalaycıoğlu'nun, Karadeniz İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Edip Sevinç ile ilgili bir tanıtım sunumu yapmasıyla başladı.

Örs'e yumruk atan vekilin cezası belli oldu! Örs'e yumruk atan vekilin cezası belli oldu!

Ardından Karadeniz İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Edip Sevinç, öğrencilik zamanlarından başlayan başarı hikâyesinin, bugünlere gelene kadar geçirdiği değişim ve verdiği kararların, bugününe etkisini anlattı. İş dünyasına atılmak isteyen ve başarılı olmak isteyen öğrencilerin, atacakları adımlarda nelere dikkat etmeleri gerektiğini, kendi hayatından örnekler vererek ifade etti. Gençlerin, günümüzde değişime ayak uydurması gerektiğinin ve eğitimin her yaştaki insan için geçerli ve önemli olduğunun, kendilerini sürekli geliştirip yeni nitelikler kazanmalarının önemine vurgu yaptı.

Etkinlik, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın, İlyas Edip Sevinç’e plaket takdiminin ardından sona erdi.