KTÜ’de Vakıfbank ile yapılan promosyon görüşmeleri sonuçlandı. 36 ay için kişi başı toplam 25 bin TL promosyon ödenecek. KTÜ yönetimi promosyonun çalışan başı 25 bin TL olarak sonuçlandığına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada ödemenin kasım ayı sonuna kadar ve tek seferde ödeneceği belirtildi. 

İYİ Parti’deki seçim süreci bu hafta sonu netleşecek İYİ Parti’deki seçim süreci bu hafta sonu netleşecek

WhatsApp Image 2022-11-09 at 17.20.21 (1)

Açıklama şöyle: “Değerli çalışanlarımız, Vakıfbank ile yapılan görüşmelerde, önceki dönemde verilen promosyon ödemeleri ile ilgili herhangi bir ceza ödemesi olmadan, mevcut promosyon sözleşmesinin bitiş tarihinden (31.12.2023) itibaren başlamak üzere ilave 2 yıl için her bir personelimize 25.000 TL promosyon ücreti ödenmesi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Söz konusu ücret, yapılan ek protokol kapsamında Kasım ayı maaşının ardından (Kasım ayı sonuna kadar) tek seferde ödenecektir.” Ödemenin kesintisiz ve tüm personele eşit şekilde ödeneceği kaydedildi. Edinilen bilgilere göre KTÜ işletmesine bağlı çalışan sürekli işçiler için de bir maaş tutarında promosyon çalışması sürdürülüyor.

SENDİKADAN TEŞEKKÜR 


Öte yandan konu ile ilgili Eğitim Bir-Sen sendikası üniversite şubesi tarafından yapılan açıklamada Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı'ya teşekkür edildi.

WhatsApp Image 2022-11-09 at 17.20.21

Açıklama şöyle: “Kıymetli Üyemiz. Vakıfbank ile yapılan promosyon görüşmeleri tamamlanmış olup, önceki donemde verilen promosyonların ve cayma bedelinin geri ödemesi yapılmaksızın 36 ay için kişi başı toplam 25000 TL olarak anlaşmaya varil mistir. Ek bir protokol ile mutabakata varılan anlaşma neticesinde ödemeler kasım ayı maaşını müteakiben pesin olarak yapılacaktır. Bu süreçte her zaman yanımızda olan, surecin personelimiz lehine sonuçlanması için çalışan basta Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı nezdinde üniversite yönetimine teşekkür ederiz. Tüm üniversite personelimize hayırlı olsun.”

WhatsApp Image 2022-11-09 at 17.20.20

Öte yandan Öz- Sağlık İş Trabzon Şube Başkanı Karedeniz Bölge Başkanı Engin Erbaşaran da bir mesaj yayımladı. Mesaj şöyle: “Karadeniz Teknik Üniversitesi promosyon Anlaşmasında rakamın 25 bin TL ye yükselmesinde emeği geçen başta Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı hocam olmak üzere katılan yöneticilerimize ve sendikalarımıza teşekkür ederim, Tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı olsun.”