KTÜ Rektörlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLAFAR) arasında ortaöğretimde yer alan bireylerin ilaç araştırma-geliştirme süreçleri, kurumların kurumsal kapasitelerinin etkin kullanımı hakkında bilgilendirilmesi amacıyla protokol hazırlandı.

trabzon_ktu

Kubilay Çiçek: "Asgari ücretliler yine enflasyona ezdirildi" Kubilay Çiçek: "Asgari ücretliler yine enflasyona ezdirildi"

Öğrencilerin bilinçlendirilmesi hedefleniyor

Protokol, Vali İsmail Ustaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu ile Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı arasında Valilik Toplantı Salonu’nda imzalandı. Protokol ile öğrencilerde farkındalık ve merakın uyandırılması, öğrencilere araştırma imkanı verilmesi ve öğrencilerin ilaç kullanımı konusunda bilinçlendirilmesine ilişkin esas ve usullerin belirlenmesi de hedefleniyor.

Ortak komisyonlar kurulacak

Protokol kapsamında kurumlar arasında ortak komisyonlar kurulacak. Kurum çalışanlarından karşılıklı olarak hizmet alınacak. İlaç hakkında eğitim, bilinçlendirme toplantısı, laboratuar ziyaretleri ve benzeri bilimsel etkinliklerin düzenlenmesi amaçlanıyor.