Öz Sağlık İş Sendikası KTÜ’deki kötü tabloyu ortaya serdi.

Öz Sağlık İş Sendikası Trabzon Şubesi, Farabi Hastanesinde düzenlenen toplantılarla birlikte Farabi Hastanesi sağlık çalışanlarıyla birlikte toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıda Farabi Hastanesi yetkili sendikası Türkiye Sağlık İş Sendikasının Öz Sağlık İş Sendikasına yönelik algı operasyonu içinde olduğunu söyleyen Öz Sağlık İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Engin Erbaşaran, “KTÜ emekçileri gerçekten mağdur” dedi.

KTÜ emekçileri mağdur ediliyor (5)

GERÇEKTEN DİK DURACAĞIZ DİKLENMEYECEĞİZ

Erbaşaran, yetkili sendikanın KTÜ’deki işçilerin haklarını yeterince yerine getiremediğini söyleyerek, “Bugün burada bazı gerçekleri size anlatmak için bulunuyoruz. İnsanlar farklı bir algının peşinde sürükleniyor. Şöyle bir algı var. O sendikalı olsan böyle olur. Arkadaşlar sendikalı olmak anayasal haktır. Bir insanı sendikadan zorla istifa ettirmek ve zorla üye yapmanın cezası iki yıldan başlar. Dolayısıyla biz doğruları sizinle paylaşmalıyız. Netice’de KTÜ emekçileri gerçekten mağdur. Biz bu mağduriyetler giderilsin diye buradayız. Keşke diğer sendika çok güzel işler yapsaydı da biz bugün bunları konuşmayıp onların başarılarını konuşsaydık. Bugün geldiğimiz noktada bir sendika düşünün ki işverenle kavgalı. Ben bunu yapmayacağımın sözünü veririm. Eğer işverenle yapılacak müzakere varsa ben gider kapısında yatarım. Dik dururum diklenmem. Sendikacılık bu. Gerçekten dik duracağız diklenmeyeceğiz” dedi.

KTÜ emekçileri mağdur ediliyor (2)

YALAN SÖYLÜYORLAR

Ardından farklı üniversitelerin Tıp Fakültesi Hastanelerinin en düşük ücretlerini karşılaştıran Erbaşaran, “Biz dürüst konuşacağız. Yalan konuşmayacağız. Her şeyi yapacağız  ama yalan konuşmayacağız. Ben bu kürsüden bundan bir buçuk yıl önce bundan sonra memur oldunuz, şu kadar maaş alacaksınız, hayırlı olsun diyip de koşa koşa kaçanlardan olamam. Ben sizin yüzünüze bakamam. Ben sizin yüzünüze bakamam.  Algıda sınır tanımıyorlar bir ay önce Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi dediler biz tabloyla anlattık. Şimdi Mersin Üniversitesi diyorlar. Onu da size göstereceğiz. Sizin aldığınız çöpe gitti. Mersin’de geriye dönükler 21 bin 385 lira. Net bir kalemde alacaklar. Arkadaşlar buna dikkat edin Mersin Üniversitesinde en düşük yevmiye 260.70 kuruş, en yüksek yevmiye 401 lira. Orada en az 40 çeşit yevmiye var. Mersin, Mersin diyorlar ya Mersin gözlerine girsin, gözlerine dursun. Ben söylüyorum yalan söylüyorlar” ifadeleriyle birlikte KTÜ’nün diğer üniversite hastanelerinden daha az ücret verdiğini ortaya koydu.

Fransa'da yaşayan İzzet Albayrak mazot fiyatlarına dikkat çekti Fransa'da yaşayan İzzet Albayrak mazot fiyatlarına dikkat çekti

KTÜ emekçileri mağdur ediliyor (4)

HARAM OLSUN

Yetkili sendikanın yaptığı yanlışları anlatan Erbaşaran, “Malum sendika kendilerine geçmeyen arkadaşlara mesaj attı. Bize geçmezseniz 22 bin lira alacağınız geri ödemeyi alamazsınız. Siz bizi aptal mı zannettiniz, koyun mu zannettiniz? Biz koyun olmayacağız, çoban olacağız. Ama bizi kimse güdemez. Gerçekleri tokat gibi suratınıza çarparız. Ben arkadaşlara dedim siz yerinizde kalın paranızı alacaksınız. Parayı alacaksınız. Şimdi size yalancının nasıl olduğunu göstereceğim. 22 bin lira dedi biz 15 bin lira geri aldık. Biraz haysiyetleri varsa o parayı geri iade etsinler. Bayramda gece gündüz çalışmadınız mı? Nasıl oluyor da 15 bin lira alıyorsunuz? Kimin parasını kime yedirdiler. Zehir, zıkkım haram olsun. Bize bunun hesabını verecekler” dedi.

Fatoş YETİMHELLAÇ