Trabzon’da kruvaziyer gemi turizmine bu sezon start verilmişti. 22 Temmuz’da Soçi’den gelmesi beklenen ilk kruvaziyer gemi rota değiştirdi. Trabzon limanına neden gelmediği ise merak edildi.

350 KİŞİ GELECEK

WhatsApp Image 2022-08-02 at 18.51.29 (1)

Trabzon’da sosyal medya üzerinden fuhuş yapmaya kalkışanlar yakalandı Trabzon’da sosyal medya üzerinden fuhuş yapmaya kalkışanlar yakalandı

TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, “Trabzon için devam eden 7 sefer var. İleride artış olup olmayacağı ya da iptallerin devreye girip girmeyeceğini henüz bilmiyoruz. Ama en azından başlaması bile gelecek açısından önemli. Geleceğe dönük de alışkanlık yaratıyor. Önümüzdeki süreçte şehrimize ayrı bir turizm destinasyonu olarak güzel bir renk katacaktır. Ekonomiye de katkısı olacaktır. İlk seferde gelecek olan kişi sayısı 350.” şeklinde belirtti.

KARADENİZ’DE SİNOP’A UĞRADI

WhatsApp Image 2022-08-02 at 18.51.29 (2)

TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Başkanı Volkan Kantarcı, “Programın ilki Trabzon’a uğramadı. 22 Temmuz’da planlanıyordu. Programda değişiklik oldu. İlk gemi sadece Sinop’a ve İstanbul’a uğradı.

5 AĞUSTOS’TA GELECEK

İlk kruvaziyer gemi 5 Ağustos’ta gelecek. Ağustosta iki tane daha planlanıyor. 12 ve 26 Ağustos’ta da planlanıyor. 9-23 Eylül ve 7 Ekim tarihli olarak planlanıyor.

RUS VE TÜRK MÜŞTERİLERİ

Soçi’den çıkıyor, Karadeniz’in güneyi Trabzon ve Sinop’a uğrayıp İstanbul’a gidiyor. Bazıları Çeşme’ye kadar gidiyor. Bu gemilerde Rus müşterileri de Türk müşterileri de var.

Temmuz’da neden gelmediğine ilişkin bilgimiz yok. İlgili firma veya liman işletmesi daha iyi bilir. Belki yolcusu azdı. İstediği doluluk oranına ulaşamadı. Bilemiyoruz.” ifadelerini kullandı.