Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırıldığı iddiası üzerine başlatılan çifte soruşturmada ön rapor ortaya çıktı.

KPSS sorularının sızdırıldığı ve sınavda şüphe olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturmanın ön raporu DDK tarafından hazırlandı. Uzmanlar tarafından hazırlanan ön raporda 3 sorunun birebir aynı, 10 sorunun ise benzer olduğu tespit edildi. Soruşturma çerçevesinde soruları hazırlayan ÖSYM çalışanlarının ifadelerine başvuruldu.

KPSS'de 3 sorunun da cevap şıklarının örtüştüğü ortaya çıktı

Sınav öncesi sızdırıldığı iddia edilen 20 soru uzman ekipler tarafından incelenirken, ön raporda 13 şüpheli soru olduğu tespit edildi. Uzmanlar tarafından yapılan incelemede 3 sorunun birebir aynı olduğu tespit edilmiş ve bu soruların cevaplarının örtüştüğü ortaya çıkmıştır. 10 sorunun benzer olduğu belirlenmiştir. Soruşturmaların devam ettiği bildirildi.

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde indirimler başlıyor Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde indirimler başlıyor

Yediiklim Yayınevi'nin soru uzmanlarının telefon aramaları mercek altında

Yediiklim Yayınevi ile soruları sızdırdığı iddia edilen soru uzmanları ve ÖSYM çalışanlarının telefon görüşmesi ve üs kayıtları da incelendi. Sınav öncesinde şüpheli görüşmelerin olup olmadığı araştırıldı. ÖSYM çalışanları ve yöneticilerine yönelik iddialar Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu tarafından yürütülürken, Yediklima Yayınevi ve çalışanlarına yönelik soruşturmanın Uygulama ve Suç Savcılığınca yürütüldüğü öğrenildi.