Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu’nun görev değişikliği siyasetin gündemine oturdu.

TRABZON’DAN ÜÇ PARTİDEN FARKLI AÇIKLAMALAR...

İYİ Parti Teşkilatlardan sorumlu başkan Koray Aydın ve Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı görevini yürüten Yavuz Ağıralioğlu'na yeni divanda yer verilmedi. Aydın, Siyasi işler başkanlığına atanırken Ağıralioğlu’na herhangi görev tebliği edilmedi. Trabzonlu 2 ismin görevden alınmasının ardından İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu açıklamalarda bulundu.

MUMCU, “AKŞENER İKİ İSMİ PASİFİZE ETTİ”

AK PARTİ İl Başkanı Sezgin Mumcu, “Gerçek ülkücüler tasfiye ediliyor. Neden? HDP isteği bu. HDP’nin isteğinin yerine getirmeye çalışıyorlar. Koray Aydın, aynı zamanda parti içerisinde kendine yakın isimleri teşkilatlandırarak bir nevi alternatif genel başkan gibi yerini sağlamlaştırmaya çalışıyordu. Bu çabalar fark edilmiş olmalı ki Genel Başkan ‘burada tek benim’ diyerek ikisini de pasifize etti.” dedi.

KUVVETLİ “BU DEĞİŞİKLİĞİ OLUMLU GÖRÜYORUM”

İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, ise “Genel Başkanımızın takdirleriyle böyle bir değişiklik olmuş. Bizim söyleyecek bir sözümüz olmaz. Koray Bey’le de görüştüm. Görev değişikliğinin kendilerine bildirildiğini dolayısıyla sorun olmadığını hatta olumlu karşıladıklarını ifade ettiler. Bu tür değişimlerin esasında partilere heyecan yaratacağını düşünüyorum. Ben bu değişikliği olumlu görüyorum.” dedi.

İYİ Parti Teşkilatlardan sorumlu başkan Koray Aydın ve Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı görevini yürüten Yavuz Ağıralioğlu'na yeni divanda yer verilmedi. Aydın, Siyasi işler başkanlığında atanırken Ağıralioğlu’na görev tebliği edilmedi. Trabzonlu 2 ismin görevden alınmasının ardından İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu açıklamalarda bulundu.

MUMCU, “AKŞENER İKİ İSMİ PASİFİZE ETTİ”

AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, “Gerçek ülkücüler tasfiye ediliyor. Neden? HDP isteği bu. HDP’nin isteğini yerine getirmeye çalışıyorlar. Koray Aydın, aynı zamanda parti içerisinde kendine yakın isimleri teşkilatlandırarak bir nevi alternatif genel başkan gibi yerini sağlamlaştırmaya çalışıyordu. Bu çabalar fark edilmiş olmalı ki Genel Başkan ‘burada tek benim’ diyerek ikisini de pasifize etti.

“YUVARLAK MASADA ALINAN GİZLİ KARARLARDAN BİR TANESİDİR”

Bundan sonra Trabzon’da gelip hava atamayacaklar. Maalesef Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu ekibi.. İnşallah bundan ders çıkarırlar. Tabi bu dizaynlar kendiliğinden yapılmıyor, abileri emrediyor diye düşünüyorum. Oturdukları yuvarlak masada alınan gizli kararlardan bir tanesidir. Avrupalı büyükelçilere aldıkları kararları redakte ettiriyorlar. Onu da hesaba katmak lazım.” diye konuştu.

KUVVETLİ “BU DEĞİŞİKLİĞİ OLUMLU GÖRÜYORUM”

İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “İddialar ispatlanmış şeyler değildir. Genel Başkanımızın takdirleriyle böyle bir değişiklik olmuş. Bizim söyleyecek bir sözümüz olmaz. Koray Bey’le de görüştüm. Görev değişikliğinin kendilerine bildirildiğini dolayısıyla sorun olmadığını hatta olumlu karşıladıklarını ifade ettiler. Bu tür değişimlerin esasında partilere heyecan yaratacağını, daha dinamik yapı oluşturmak için genel başkanımızın görev değişikliğini yaptığını düşünüyorum. Ben bu değişikliği olumlu görüyorum.” dedi.

“İTTİFAKLA ALAKASI YOK”

Görevden alınmalarının 6’lı ittifakla bağlantısının olup olmadığına ilişkin ise Kuvvetli, “Asla yoktur. Millet İttifakı’nın güçlenmesini hazmedemeyen AK Partili Cumhur İttifakı’nın trolleri bunu kaşıyor. Genel başkanımızın söylemi üzerinden ifade ediyorum. Genel Başkanımızın HDP’ye bakışı ile Yavuz Ağıralioğlu’nun bakışı arasında bir fark yok. Düşünce anlamında bir aykırılık yok. İttifakla alakalı durum değil, tamamen genel başkanımızın tasarrufu. Bütün görevleri fazlasıyla yerine getiren Genel Başkan Yardımcısı olduğu için sıyrılmış olabilir. Partimizde, tüzüğümüzde eş başkanlık gibi bir durum yok. Koray Aydın şuan ki göreviyle daha aktif rol alacağını düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte buna şahit olacağız.” ifadelerini kullandı. Kuvvetli, öte yandan Türkiye’de asıl tartışılması gereken konunun yüzde 49 oyla Başbakanlık görevine seçilip görevden alınan Ahmet Davutoğlu’nun bu kadar konuşulmadığını anlattı.

Meral Akşener'den Mustafa Bıyık'a övgü! "En Çalışkan Belediyelerden biri" Meral Akşener'den Mustafa Bıyık'a övgü! "En Çalışkan Belediyelerden biri"

HACISALİHOĞLU, “KENDİ TAKDİRLERİ”

CHP İl Başkanı Hacısalihoğlu, Genel Başkanının kendi takdirinin olduğunu çalışmak istediği A takımını kendi iradesiyle belirleyebileceğini kaydetti.

Rabia MOLLAOĞLU