İYİ Parti, Trabzon Toplu Üye Katılımı ve Ortahisar Mahalle Başkanları Sertifika Töreni, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın katılımıyla yapıldı. 

Törene Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, GİK üyesi Şükrü Kuleyn, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Aslan Güner ile çok sayıda partili katıldı. 

UCUBE BİR SİSTEM ORTAYA ÇIKTI

Düzenlenen programda konuşma yapan Koray Aydın, ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Başkanlık sistemine yönelik eleştirilerini sıralayan Aydın, “Bugün itibariyle 19 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın özellikle 2017 yılındaki referandumla beraber zaten o anana kadar eline geçirdiği iktidarı bir güç aracı haline dönüştürerek karşısında olan bütün insanları devletin gücü ve sopasıyla tehdit ederek zapt etmeye çalışan meydana  getirdiği korku imparatorluğuyla bütün toplum kesimleri susturan, sessiz bir biat kültürü oluşturan insanların düşüncelerini bile ifade edemediği, haksızlığa uğrayanların hakkını bile arayamadığı bir Türkiye tablosu içerisinde zaten yeteri kadar bir tek adam düzeninin yol aldığı bir dönemde birde tuttu.

Türkiye’nin önüne Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi diye ucube bir sistem çıktı. 

Aydın, Trabzon’dan AK Parti’ye seslendi (4)

Öyle bir sistem kuruldu ve inşa edildi ki devletin bütün yetkileri bir kişide toplandı. Herkesin onun vereceği kararlara biat edeceği yeni bir dönem oluşturuldu. Bunu kabul edip o tarafta yer alanlar oldu. Dönüp fakirin fukaranız, ezilenlerin yanında saf tutanlar oldu.  Bugün itibariyle gelinen noktada karar verici tektir.  Bakanların bile hiç bir hükmü yoktur. Bu kurulan yapı, öyle bir hale geldi devletin en çok sahip çıkması gereken adalet duygusu ortadan kaldırıldı. Artık hakimler ve savcılar emir alır, komut alır duruma düştü. Öyle bir noktaya gelindi ki adalet tek adamın elinde bir kılıca döndü.

Kafasını kaldıranın kellesini koparmakla tehdit edildiği Türkiye manzarası ortaya çıktı. Şimdi bu şartlar içerisinde bunun devam edebilmesi mümkün değil. Her şeyi bildiğini iddia eden tek adam var. Her şeyden o anlıyor. En son olarak büyük ekonomist olduğunu da öğrendik. İYİ Partinin varlığı Türk siyasetinde bütün dengeleri altüst etti” ifadelerini kullandı.

2018’E KADAR SAHAYI AK PARTİ DOMİNE ETTİ

Aydın, AK Parti’nin korku ve sindirme politikası izlediğini ancak artık durumun değiştiğini söyleyerek,

“Bunlar iktidara geldikleri günden beri 2018 yılındaki genel seçimlerdeki süreç içerisine kadar olan sürede muhalefet patilerinin görevini üstelenen partiler. Sahayı AK Parti domine etti. Onun dediklerini tartıştık. Canı sıkılmış, umduğunu bulamamış toplum kesimlerine hiçbir siyasi parti seçime kadar gitmedi. Derdin nedir demedi.  O çaresizlik içerisinde AK Parti’den gayri memnun olan kişilere seçim zamanı geldiğinde kurdukları yapı itibariyle seçmenine sadece kendisi temas edebildiği için o insanlar seçim günü geldiğinde yine AK Pati’ye oy vermek mecburiyetinde kaldılar.

Ama artık devir değişti. İYİ Parti’nin varlığı Türk siyasetindeki bütün dengeleri altüst etti. Her yolu dendiler. Silah olarak kullandıkları korkuyu bize karşıda silah olarak kullandılar. Mahalli seçimlerde Cumhurbaşkanı miting meydanında Genel Başkanımıza “Seni hapse atacağım” dedi.

Aydın, Trabzon’dan AK Parti’ye seslendi (3)

Dünyada bunun benzeri var mı? Ama ne oldu? Korkutarak geri adım attırmayı, silah olarak kullanıp, bunda başarı sağlayan Cumhurbaşkanı, şimdi yanında duruyor. HAS Partinin, DP’nin Genel Başkanı yanına aldı. Hepsi geçmişte söylediklerini yalayarak, yutarak saf tuttular. Ama o korku silahının yöneltildiği İYİ Partinin Genel Başkanı, çantasını aldı götürdü kürsünün önüne koydu dedi ki, “Ey Recep Tayyip Erdoğan, hapse girmeye hazırım.

Elinden geleni ardına koyma” işte o gün Türkiye’de korku tünelinin içine hapsolmuş, milyonların umut ışığı olarak, “Artık senden korkmuyoruz” diyen Genel Başkanın ortaya çıkması Türk siyasetinde bütün dengeleri değiştirdi.  Bizim Allahtan başka hiç kimseden korkumuz yok. Hiç bir zaman zalime boyun eğmedik. Rize’den 1 hafta sonra Trabzon’a geldik. Zalim düzeninin, ilk seçimde yerle bir edeceğiz” dedi.

ERDOĞAN KENDİ DIŞINDAKİ HERKESE TERÖRİST DİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti’ye yönelik FETÖ’cü sözlerine karşı konuşan Aydın, “Recep Tayyip Erdoğan’ın bu milletin başına açtığı sıkıntılar bitmiyor. Kurulduğu günden beri başımıza açtığı her beladan elini yıkayıp kenara çekiliyor. PKK ile işbirliği yaptın. Abdullah Öcalan ile el ele verdin. Adamlar getirdin Dolmabahçe Sarayında 10 maddelik anlaşma imzaladın.

Diyarbakır’ın meydanında megri megri türküleri altında bu milletin sıkıntı duyduğu konularda en ufak bir sorumluluk üstlenmeden bu millete yaşamayacakları her şeyi sen yaşattın. Şimdi de dönmüş kendisi dışındaki herkese terörist diyor. Terörist tanımı bir yere yakıştırılacaksa etiketledik mi tam sizin alnınızın ortasına tak diye takılır. Terör belasını milletin başına sen bela ettin. Burnunun ucunu göremedin. Yanındaki koruma müdür bile FETÖ’cü çıktı. Bakanların yarısının FETÖ’cü olduğunu bu millet gördü ve tanıdı.

Atadığın Tarım Bakanının abisi FETÖ’den içeride yatıyor. Ne yana baksan FETÖ’cü. Bu kadar ayıbı ve eksiği olan bir kişi dönüp de bir başkasına FETÖ’cü derse bilin ki aynanın karşısına geçtiğinde kendisinin FETÖ’cü olduğunu bilir. Bu ülkenin askerini, polisini oluşturduğu kumpas davalarıyla hapishanelerde çürüttü. Yunan ordusunun bir generali biz isteseydik Türk Ordusuna bu kadar zarar veremezdik dedi. Bu kadar günah işlemiş bir bugün bu ülkenin gerçek sevdalılarına söyleyecek tek bir sözü yoktur” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ KURULDUKTAN SONRA TL YÜZDE 70 DEĞER KAYBETTİ

Son zamanlarda yaşanan ekonomik sorunlara da değinen Aydın,  “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kurulduğundan beri Türk lirası yüzde 70 değer kaybettik. Dolar ise yüzde 300 değerlendi. Türkiye’nin halini gösteren tablo bu. Bu tablonun bize getirdiği sorumluluklarla, bu böyle devam edemez.

İYİ Parti hızla büyüyor. Şu anda Türkiye’nin en istekli teşkilat yapısına sahibiz. Her il harıl harıl çalışıyor. Gittiğiniz her yere sanki mitinge çağrılmış gibi gelen o kalabalıklar var. Millet bizi çağırıyor” dedi.

Aydın, Trabzon’dan AK Parti’ye seslendi (1)

AK PARTİLİ SEÇMEN İYİ PARTİYE GELİYOR

İYİ Parti’ye kayıt olan üyelerinin büyük çoğunluğunun AK  Partiden gelen seçmenler olduğunu söyleyen Aydın, “Hem Türkiye’de hem de Trabzon’da 1. Parti olacağız. AK Parti’den kopmuş muazzam büyük kitle var. AK Parti bizim partimize doğru akıyor. Herkesi kucaklayacağız. Çünkü bu millet yeteri kadar ayrıştırıldı. Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden bir tanesi, bu insanları kutuplaştırarak ayrıştırmak. İYİ Parti Türkiye’de kutuplaşma iklimini görerek, bir kardeşlik kültürü etrafında bütünleştirecek partidir. Onun için hangi partiden olursa olsun, bugün Trabzon’da olan bütün hemşerilerimizi İYİ Parti’ye davet ediyoruz.

 Trabzon’da da bugün 6 bin 461 üye yapılmış oldu. İnşallah Allah nasip edecek bu ayın sonunda 7 bin üyeye ulaşacağız. Ondan sonra durmak yok. Vatandaşın ayağına gideceğiz. Bu salonda olan herkes etrafına bakacak, kendi üye olup eşi üye olmayan eşini de yapacak. Okul arkadaşına, mahalle arkadaşına herkes ulaşacak. Trabzon’da anketler çok iyi. Siz değil şimdi AK Parti’liler düşünsün” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Fatoş YETİMHELLAÇ