Birkaç aydır kınalı kuzumuzdan ayrı kalmıştık. Malumunuz pandemi süreci tüm hızıyla devam ederken, kuzumuzla bir arada olmak hem kınalımız için hem de bizim için zor ve güçtü.

Birde Yaylarda ve köylerde yapılan düğünler Pandemi süresince Covid yayılmasında etken olunca, Kuzumuzla görüşmelerimiz sadece özel hatlarımızdan gerçekleştirdik.

Ve nihayetinde kınalı kuzumuz Hafta başı ziyaretimize geldi.

Hani ya dere tepe düz gittik diye bir hikâye var ya, Kınalı kuzumuzda dere tepeyi, dağları aşarak bizlere kavuşarak hep birlikte hasret giderdik.

Hoş geldin bizim dünyalar güzeli kınalı kuzumuz.

 -Hoş gördük, sağolun var olun, çok özlemişim sizi.

 Bizlerde seni özledik kınalımız, ne var ne yok?

-Neler yok ki, sizlerden ayrı kaldığım süreç içerisinde nelere tanıklık yaptım, nelerle karşılaştım.

Hadi anlat bizleri fazla meraklandırma!

-Ne kadar sabırsızsınız, bir nefes alayım, Newton zamanıydı, bir hoca işine şahit oldum, Ankara’dan hoca getirilmiş, sakın teknik adam olarak hocayı algılamayın, anlattığım bayağı hoca. Getirende Ankara yöneticisi Müminhan Bilgin, bilgin hocayı Ankara’dan getirmiş, Ahmet Ağaoğlu ve Ömer Sağıroğlu'na teslim etmiş.

 Hayırdır hocayla Trabzonspor’un ne işi olabilir?

 -Olmaz mı? Newton dönemi sonuçlar kötü geliyor hatırlayınız, Hoca bir şeyleri okuyup üfleyip, üç yöneticiyle birlikte Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde o okuduklarını sahaları gezerek sahalara serpiştirdiler.

Allah Allah kınalı kuzumuz ciddimi söylüyorsun?

 -Elbette ciddiyim, sonuç olarak Hocanın okuyup üflemesi de bir işe yaramayıp, Newton kovulmak zorunda kalmıştı.

Şu Trabzonspor’un düştüğü duruma bakar mısın kınalı kuzumuz?

-Ben iyi bakıyorum ve izliyorum, önemli olan sizlerin nasıl baktığı, Oynamayacaksınız, kötü kadro yapacaksınız, yeteneksiz ve beceriksiz oyuncu alacaksınız, işi bilmeyen bir adama takımı teslim edeceksiniz, ondan sonrada gel hoca, oku üfle bunları maç kazanalım diyeceksiniz var mı böyle bir şey yahu?

Elbette yok güzel kuzumuz ama dinimizi nelere sokuyorlar ne için kullanıyorlar?

 -Vallahide billahi de bunlar akıl tutulması yaşıyorlar, ne derseniz deyi verin, bu işler iyi işler değil, aslında elimde güzel belgeler var, gemi batmalarından tutun, certevelli işlere kadar neler neler, onları da zamanı gelince sizlerle paylaşacağım.

 Yapma ya bizlere iş çıkarma kınalı kuzumuz?

 -Oooooo ne işler çıkaracağım sizlere, biraz zaman istiyorum sizlerden o belgeleri yayınlayacağım zaman yer yerinden oynayacak. Öyle aldım gittim yok!

 Neyse bu konuyu kapatalım güzel kuzumuz.

-Nasıl isterseniz? Önceki gün Birdal Öztürk Efendi beyin has adamı Ayhan Bal’a rastladım.

 Hayırdır konuyu nereden nereye taşıdın kınalı kuzumuz?

-E ne yapayım buda önemli, Spor daire başkanı Ayhan Pala’nın makamından çıkarken gördüm. Öyle bir samimiydiler ki!

Ne var bunda kınalı kuzumuz?

 -Neler olmaz ki, Ayhan Bal’a kendisine her defasında sorulduğunda, ben Birdal Öztürk efendi beyin tarafıyım, birinin adamı olursam onun adamı olurum diyor ama her nedense de daire başkanı Ayhan Pala'dan da vazgeçemiyor, zira işin püf noktası da burası!

 Yapma kınalı güzel kuzumuz onlar iyi arkadaştır.

 -Ne yalan söyleyeyim gözü olanın arkadaşlıklarında gözü çıksın, ancak ben Spor İl Müdürlüğü tarafında kalanların pek samimi olduklarına inanmıyorum, Birdal Efendi bey Adnan Güle yakın bir isimdir, gözü Ayhan Pala’ nın yerindedir. Nasıl Cemalettin Yazıcının arkasından Hacivat Karagöz oyunu oynanmışsa, Pala’nında arkasından Hacivat Karagöz oynandığına kuzum adım gibi eminim.

 Nerelere gittin kınalı kuzumuz frenini patlattın!

-Daha durun bakalım, ferini patlatıp, balatayı sıyırmadım, bir balatayı sıyırayım o zaman görün neler anlatacaklarımı?

 Hadi konuları fazla dağıtmayalım kınalı kuzumuz, bir başka zamana da diğerlerini yazarız.

 -Eyvallah o zaman bir sade kahve sonra bana müsaade. Müsaade senin kınalı güzel kuzumuz, aman kendine dikkat et, Covid virüsü cadde sokaklarda kol geziyor!

-İnşallah Covidsiz günlere kısa sürede ulaşırız da muhabbetimiz daha güzel olur hoşça kalın.

- kralbet giriş - - - - -

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.