Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’nun Kıbrıs ziyaretinde Kıbrıs-Trabzon seferi gündeme geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, çalışma ziyareti kapsamında gittiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) temaslarda bulundu. İlk olarak Ercan Havalimanı'nın inşası süren yeni terminalini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Karaismailoğlu, Kıbrıslılarla da bir araya gelerek talepleri dinledi. Kıbrıs’ta yaşayan Trabzonlular memleketlerine THY’nin direkt uçuş başlatması talebini Bakan Karaismailoğlu’na aktardı. Bakan İsmailoğlu ise bu talebe sıcak yaklaştı.

Bakan Bilgin Asgari Ücret için konuştu! "Enflasyon hesabıyla belirlenecek" Bakan Bilgin Asgari Ücret için konuştu! "Enflasyon hesabıyla belirlenecek"

WhatsApp Image 2022-09-03 at 18.30.48 (1)

BAKAN VATANDAŞLARIN TALEBİNİ MAKUL BULDU

Vatandaşların memleketleri Trabzon’a direkt uçuş sağlanması noktasındaki taleplerini makul bir talep olarak değerlendiren Bakan Karaismailoğlu’nun THY ve Sivil Havacılık ile görüşmeler sağlaması isteniyor. Turizmde yıldızı parlayan Trabzon’u başlayacak seferlerle birlikte sadece gurbette yaşayan Trabzonluların değil Kıbrıslı turistlerin de tercih etmesi bekleniyor. Seferlerin haftada bir kez karşılıklı düzenlenerek talebe göre planlama yapılması öngörülüyor.

WhatsApp Image 2022-09-03 at 18.30.48 (2)

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, çalışma ziyareti kapsamında geldiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) temaslarına başladı. İlk olarak Ercan Havalimanı'nın inşası süren yeni terminalini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Karaismailoğlu'na, KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Maliye Bakanı Alişan Şan, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, T&T Havalimanı İşletmeciliği yetkilileri ile diğer yetkililer eşlik etti. Karaismailoğlu, incelemelerin ardından KKTC heyeti ile teknik toplantı yaptı. Toplantı sonrası basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Karaismailoğlu, KKTC'de hükümet yetkilileri ve KKTC'nin yeni havalimanı yüklenicisi ile önemli toplantılar yaptıklarını söyledi. Karaismailoğlu, "Havalimanımızı kasım ayına girmeden müştemilatlarıyla birlikte, dört başı mamur faaliyete geçirmek için önemli bir toplantı yaptık. Bu saatten sonra herkesin ne yapacağı belli artık, biz de bunların takiplerini yapacağız." dedi.

WhatsApp Image 2022-09-03 at 18.30.48

2 AY İÇİNDE TAMAMLAYACAĞIZ

Yeni havalimanını incelediklerini ve pisti de dolaştıklarını belirten Karaismailoğlu, şöyle devam etti: "Hakikaten KKTC'ye yakışacak, çok güzel bir havalimanı terminali yapıldı. Bütün uçakların inebileceği bir pistle birlikte KKTC'ye yakışır bir havalimanı inşallah kasım ayı itibarıyla faaliyete geçecek. Bütün KKTC vatandaşlarının gurur duyacağı bir proje ortaya çıkmış. Çok ince işler kaldı, onları da bu süre içerisinde (gerekli talimatı alan yüklenici firma) bitirecekler. O yüzden yaklaşık 2 aylık süre içerisinde kimin ne yapacağını belirledik, onları da kayıt altına aldık. Onları takip edeceğiz. Yüklenici firmanın istediği ilave maliyetler ve iş artışları vardı. Sonuçta bu havalimanın eksiklerini ortadan kaldırmak için ne yapılması gerekiyorsa 2 ay içerisinde tamamlayacağız."

WhatsApp Image 2022-09-03 at 18.30.47

BAKAN VATANDAŞLARIN TALEBİNİ MAKUL BULDU

Karaismailoğlu, Kıbrıslılarla da bir araya gelerek talepleri dinledi. Kıbrıs’ta yaşayan Trabzonlular memleketlerine THY’nin direkt uçuş başlatması talebini Bakan Karaismailoğlu’na aktardı. Bakan İsmailoğlu ise bu talebe sıcak yaklaştı. Vatandaşların memleketleri Trabzon’a direkt uçuş sağlanması noktasındaki taleplerini makul bir talep olarak değerlendiren Bakan Karaismailoğlu’nun THY ve Sivil Havacılık ile görüşmeler sağlaması isteniyor. Turizmde yıldızı parlayan Trabzon’u başlayacak seferlerle birlikte sadece gurbette yaşayan Trabzonluların değil Kıbrıslı turistlerin de tercih etmesi bekleniyor. Seferlerin haftada bir kez karşılıklı düzenlenerek talebe göre planlama yapılması öngörülüyor.