CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK ile ilişkisi bulunan Selahattin Demirtaş hakkında çok flaş bir çıkış yaptı.

6'lı masa üyesi parti adaylarını açıkladı! işte Cumhurbaşkanı adayı 6'lı masa üyesi parti adaylarını açıkladı! işte Cumhurbaşkanı adayı

Türkiye 2023'te yapılacak seçimlere hazırlanıyor. Millet İttifakı'nda adaylığa en yakın isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. 6'lı masanın yanı sıra HDP'den de destek isteyen Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili T24'ten Murat Sabuncu ile konuştu. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, Selahattin Demirtaş'ın daha önce olduğu gibi serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

"Demirtaş'ın söylemleri önemli"

Demirtaş’ın ”PKK’nin Türkiye’ye karşı silahları tümden susturmasını bırakmasını isterim, HDP, PKK’nin uzantısı, sözcüsü ya da destekçisi değildir” açıklamasına da değinen Kılıçdaroğlu, "Söyledikleri son derece önemli." diyerek şu ifadeleri kullandı;

"Serbest kalmasını istiyorum"

Şöyle söyleyebilirim: Selahattin Demirtaş haksız yere tutuklu, siyasi bir tutuklu zaten. Bir an önce serbest kalması benim en büyük arzum. Demirtaş içeride olmasına rağmen inandığı yoldan dönmeyen, kararlılıkla demokrasiyi savunan, parlamentonun etkin bir kurum olmasını dile getirdiği görüşleri var. Bu görüşler gayet önemli. Bu arada sadece o değil Sayın Osman Kavala da bir an önce serbest kalmalı. Haklarındaki serbest kalmalarına dair yargı kararlarının uygulanması gerekiyor." ifadelerini kullandı.