AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun uyuşturucuyla ilgili iddialarının muhalefet partisi milletvekilleri tarafından Plan ve Bütçe Komisyonuna taşınması üzerine söz alarak, ortaya koyulan söylemlerin birer iftira olduğunu vurgulayıp tepki gösterdi.

Uyuşturucu terörüyle en etkili mücadeleyi yapan ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çeken CORA, “Uyuşturucuyla mücadele noktasında, 300 bin tane operasyon düzenlendi. Şu anda uyuşturucu maddeden dolayı cezaevlerinde bulunan maalesef 100 binin üzerinde kişi var. ‘Maalesef’ dememin sebebi keşke böyle bir bataklığın içerisine girmemiş olsalardı. Uyuşturucuyla mücadele noktasında cezaları arttırdık. Daha önceden 5 yıl cezası vardı, şu an cezalar arttırıldı.

Biz uyuşturucuyla mücadeleyi terörle mücadele olarak görüyoruz ve narkoterör olarak değerlendirip buna göre adımlar atıyoruz. Uyuşturucunun en büyük kaynakları özellikle terör örgütleridir, bunlar terör örgütlerine finans sağlama kaynaklarıdır. Bu mücadeleyi yapan kolluk kuvvetlerimize iftira atmak hiçbir zaman muhalefet partisine yakışmaz. Yapılması gereken destek olmaktır.

19 yıl cezası bulunan şahıs Trabzon'da yakayı ele verdi 19 yıl cezası bulunan şahıs Trabzon'da yakayı ele verdi

Bu kadar yoğun bir mücadele hangi iktidar döneminde yapıldı? Bu kadar uyuşturucu operasyonu hangi dönemde yapıldı? Bu kadar çete ne zaman çökertildi? Şu anda Avrupa'da uyuşturucu terörüyle en etkili mücadeleyi yapan ülke Türkiye'dir, AK PARTİ iktidarıdır, İçişleri Bakanlığıdır.” ifadelerine yer verdi.