Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünde aşçı yardımcısı olarak çalışan bir personel, aşçı yardımcısının göreviyle ilgili olmayan işlerin tarafına verilmemesi ve çalışma saat/izinlerinin Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde belirlenmesi talepleriyle Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) başvurdu.

İYİ Parti Milletvekili Örs'ün son durumu hakkında ilk açıklama yapıldı! İYİ Parti Milletvekili Örs'ün son durumu hakkında ilk açıklama yapıldı!

Songül MAZLUM-Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünde aşçı yardımcısı olarak çalışan bir personel, aşçı yardımcısının göreviyle ilgili olmayan işlerin tarafına verilmemesi ve çalışma saat/izinlerinin Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde belirlenmesi talepleriyle Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) başvurdu. Başvurucu 3 Ocak 2022 tarihinden beri Trabzon Yomra Fen Lisesinde sözleşmeli personel statüsünde aşçı yardımcısı olarak görev yaptığını, çalışma saatleri devlet memurları ile aynı olması gerekirken cumartesi/pazar da işe gittiklerini, izin kullanamadıklarını ayrıca görevi dışında angarya işlerin (bulaşık, yemekhane temizliği vb.) yapılmasının kendisinden istendiğini belirterek, tarafına göreviyle ilgili olmayan işlerin verilmemesini, çalışma saat ve izinlerinin Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde belirlenmesini etti. Başvuruyu inceleyen KDK, başvuranın hafta sonu 2  gün izinli sayılma talebinin reddetti. Ayrıca başvuran ve birlikte çalışacağı personelin görev dağılımının Pansiyon Uygulama Kılavuzuna uyumlu hale getirilerek mutfak ve yemek salonunun genel temizliğinin yapılması ile bulaşıkların yıkanması görevinin öncelikle temizlik personeli ve hizmetli personele verilmesi yönünde Trabzon İl Millî Eğitim Müdürlüğüne tavsiye de bulunulması yönünde karar aldı.