61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "27 Eylül 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "27 Eylül 2022"

Songül MAZLUM - Trabzon'da iki esnaf arasında çıkan tartışmayı ayırmaya çalışırken kurşunların hedefi olarak yaşamını yitiren Cem Karaca’nın katil zanlısı Hüseyin Avni B. ve olay günü çıkan kavgaya karışan Emre A., Trabzon 3. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Duruşmada olaylara sanık Emre A.’nın, Hüseyin Avni B.’yi sokak ortasında darp etmesi yüzünden çıktığına dikkat çekildi. Yaklaşık bir yıl önce gerçekleştirilen cinayeti için açılan davada karar yine çıkmadı.

Trabzon'un Ortahisar ilçesine bağlı Kalkınma Mahallesi’nde 28 Eylül 2021’de iki esnaf arasında çıkan tartışmayı ayırmaya çalışırken vurularak ölen Cem Karaca’nın katil zanlısının ve olay günü çıkan kavgaya karışan sanık Emre A.’nın yargılandığı duruşmaya Trabzon 3. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmada kasten öldürme suçundan tutuklu yargılanan sanık Hüseyin Avni B. ile tutuksuz sanık Emre A. hazır bulundu. Duruşmada Emre A.’nın bir anda sanık Hüseyin Avni B.’yi sokak ortasında dövdüğü, Emre A.’nın babasının ve Cem Karaca’nın müdahale etmesi sonucu tarafların ayrıldığına dikkat çekildi. Hüseyin Avni B.’nin daha sonra tekrar olay yerine gelmesiyle birlikte yeniden olayların patlak verdiğine işaret eden sanık avukatı suçun vasfının değişmesi gerektiğini savundu. Dosyaya ilişkin uzlaştırmacı görevlendirildiği ancak uzlaşmanın sağlanamadığı da kaydedildi. Yaklaşık 1 yıl önce gerçekleştirilen cinayetle ilgili yine karar çıkmadı ve dosya ileri bir tarihe ertelendi.

Bir yıldır beklenen adalet gelmedi (6)Bir yıldır beklenen adalet gelmedi (5)Bir yıldır beklenen adalet gelmedi (4)Bir yıldır beklenen adalet gelmedi (3)Bir yıldır beklenen adalet gelmedi (2)Bir yıldır beklenen adalet gelmedi (1)