Geçtiğimiz sezona göre daha sert bir Hatayspor izlediğimiz maçta Trabzonspor 1 golle 3 puanı kazanmasını bildi. Bordo Mavililerde Marek Hamsik’in eksikliğinin hissedildiği anlar yaşandı. Teknik direktör Abdullah Avcı’nın öne ataklarda takımını sürekli uyardığını da gözlemledim.

Maçın en üzücü anı tecrübeli futbolcu Edin Visca’nın yerde kaldığı anlar oldu. Bu kadar yoğun bir maç programı mevcutken böyle değerli bir oyuncunun bu şekilde ciddi bir sakatlık yaşaması son derece sıkıntılı bir durum.

Yeni transferlerin katkısı Trabzonspor’un oyunu için son derece mühim olacak, daha istekli ve kazanmaya aç bir oyun sergileyebilir takıma yeni bir kan kazandırabilirler. Trabzonspor’un eski kalecisi Erce Kardeşler’in takımın hücum oyuncularını yakından tanıyor ve hamlelerini sezebiliyor olması da dün için önemli bir dezavantajdı. Buna rağmen Trabzonspor’un yoluna puan kaybı yaşamadan devam etmesi önemliydi.

Son olarak da bir parantez de Abdülkadir Ömür’e açmak gerekiyor ki bu gol Ömür için iyi bir özgüven aşıladı. Son şampiyon olarak diğer takımlara nazaran daha sert oyunlarla karşılaşacak olan Trabzonspor, bugün elinden geleni yaptı ve 3 puanı kaptı. Böyle devam...