Kasket Operasyonu'nun sanıkları cezaevinden 61medya'ya mektup yolladı.

Trabzon Emniyeti tarafından şubat ayında düzenlenen Kasket Operasyonu ile uyuşturucu maddeler ele geçirilmiş ve 13 şüpheli hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan dava açılmıştı. Şüphelilerden 4’ü tutuklu 9’u tutuksuz yargılanırken, tutuklu sanıklardan T.B. günebakış’a yazdığı mektupla çeşitli iddialarda bulundu. T.B., “Cezaevinde bulunan 4 kişi yani biz 1 gr bile uyuşturucu yakalatmadık.” dedi.

“13 AYDIR TUTUKLUYUZ 15-20 YIL İLE YARGILANIYORUZ”

Tutuksuz yargılanan sanıkların tümünde uyuşturucu yakalanmasına rağmen onların dışarda olduğu ileri sürülerek “13 aydır hiçbir suçumuz olmamasına istinaden biz tutuklu yargılanmaktayız. Her birimiz 15-20 yıl ile yargılanıyoruz. Aramızda evli ve çocuk sahibi insanlar var. Şişirilmiş bir dosya yüzünden hayatımız tamamen paramparça olmuş durumda. Cezaevinde bizim gibi suçlu gösterilip suçsuz bulunan birçok insan bulunmaktadır. Hakkımızda toplanan tüm deliller, teknik ve fiziki takip tutanakları tamamen uydurma.

Başkan Danışmanı Metin Güneş'ten Trabzon Arsin OSB'ye Ziyaret Başkan Danışmanı Metin Güneş'ten Trabzon Arsin OSB'ye Ziyaret

Trabzon Emniyeti tarafından şubat ayında düzenlenen Kasket Operasyonu ile çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilmiş ve 13 şüpheli hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan dava açılmıştı. Şüphelilerden 4’ü tutuklu 9’u tutuksuz yargılanırken, cezaevinde tutuklu bulunan mahkumlardan T.B. günebakış’a yazdığı mektupla dikkat çeken iddialar kaydetti. T.B. mektubunda, “Gazetenizde yapmış olduğunuz haberde 143 gram kaşar peynirden bahsetmişsiniz. Kaşar peyniri benim olayımda yakalanmıştır. İçerisinde uyuşturucu madde kesinlikle yoktur. Alınmış olduğumuz kaşar olayında polisler kaşarı olay yerinde bulduğunu iddia etmiştir. Bu olay kayıtlara sokakta bulunan bonzai emdirilmiş kaşar olarak kayıtlara geçmiştir. Fakat kriminal sonucu kaşar peynirinde bonzai olmadığı açıkça ortaya çıkmıştır.” iddialarında bulundu.

Uyuşturucu madde ile yakalananların dışarda, uyuşturucu madde ile yakalanmayanların ise cezaevinde olduğunu da ileri süren T.B., “Şu an cezaevinde bulunan 4 kişi yani biz 1 gr bile uyuşturucu yakalatmadık. Tutuksuz, adli kontrol ile yargılanan sanıkların tümünde uyuşturucu yakalanmasına rağmen onlar dışarda. Biz 13 aydır hiçbir suçumuz olmamasına istinaden tutuklu olarak yargılanmaktayız. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Her birimiz 15-20 yıl ile yargılanıyoruz. Aramızda evli ve çocuk sahibi insanlar var. Yani demem şu ki emniyetin şişirmiş olduğu bir dosya yüzünden hayatımız tamamen paramparça olmuş durumda. Cezaevinde bizim gibi suçlu gösterilip suçsuz bulunan birçok insan bulunmaktadır. Hakkımızda toplanan tüm deliller, teknik ve fiziki takip tutanakları tamamen uydurma. Keyfi bir şekilde Kolluk Kuvvetlerinin yapmış olduğu adaletsizlikle dolu bir dosya.” iddialarını öne sürdü.

Songül MAZLUM