Kartal Yiğit, Trabzonspor'un Avusturya Kampı'nı ziyaret etti, gözlemlerini aktardı

Trabzonspor, kamp çalışmalarının ikinci etabına Avusturya'da devam ediyor. Bordo Mavili kulüp, teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken, çalışmaların belirli bölümlerinde basın ziyaretleri de gerçekleşiyor. Ajansspor muhabirlerinden Kartal Yiğit de kampı ziyaret ederek, gözlemlerde bulundu. Yiğit, kamp yazısını şu şekilde aktardı:

Bu Gol Çok Tartışılır! Trabzonspor'un Hakkı Mı Yendi? Bu Gol Çok Tartışılır! Trabzonspor'un Hakkı Mı Yendi?

1990 yılından beri aralıksız şekilde Beşiktaş takip ettiğini dile getiren Yiğit, “Yağmur, çamur, kar, o kamp, bu kamp demeden şevkle mesleğimi yerine getirdim ve hala da aynı istekle devam ediyorum. Bu süre zarfında sayısız başkan, teknik adam ve futbolcu ile tanıştım. Anlayacağınız güzel günler idi.”

İlk kez başka bir takım…

Beşiktaş dışında ilk kez bir takım kampına katıldığını belirterek, “İlk kez başka bir takımın kampındayım. Bu da benim için çok ayrı heyecan ve güzel bir deneyim. Ajansspor'da sorumlu olduğumuz Kenan Başaran, benden böyle bir istekte bulununca, hemen kabul ettim. Sonuçta bizler gazeteciyiz. Gazeteci sadece bir takımın işlerine gitmez normalde. Gazeteci tarafsız olur, her kişi ve ekibe o gözle yaklaşır. Maalesef ülkemizde artık böyle bir kavram kalmadığı için beni Trabzonspor’un kampında görenler ister istemez çok şaşırdı. Siyah beyaza gönül vermiş olgun taraftarlar bile ‘Senin orada ne işin var?’ demekten kendilerini alamadı.”

Abdullah Avcı’dan esprili şaşkınlık…

Teknik direktör Abdullah Avcı ile de görüşen Yiğit, “Hatta dün akşam yapılan antrenman öncesi aylar sonra karşılaştığım Abdullah Avcı bile, ‘Kartal kamp yerlerini mi şaşırdın?’ diyerek esprisini de yaptı. Ben de ‘Hocam bizler işimizi yapıyoruz, üstelik siz de şampiyon takımsınız. Bir spor muhabiri olarak da takip etmem gayet normal’ dedim. Kendisi de ‘Seni görmek çok güzel’ deyip çalışmalarla ilgili ayaküstü bilgi verdi.”

Yiğit, “Evet bu meslekte daha önceleri bu tip şeyler normal idi ama şimdi belli başlı kesimler tarafından anormal görülüyor. Olsun, ben eski kafayla mutfaktan yetişen gazeteciyim ve bundan da gurur duyuyorum. Zaten zamanında Galatasaray ve Fenerbahçe’nin maçlarına, antrenmanlarına da çok gitmişliğim var. İyi ki de böyle olmuş. Belki öyle olmasa bu meslekte kısa sürede kelebek misali kaybolup gidecektim” sözleri ile duygularını aktardı…

Not: Abdullah Avcı iki kamptan da çok memnun. Şampiyonlar Ligi dolayısıyla daha çok çalışmaları gerektiğini ve eksiklerinin de olduğunu söylüyor. Kamptan diğer haberlerde görüşmek üzere!