Trabzon Maraş Caddesi'nde bir vatandaş fenalaştı! Trabzon Maraş Caddesi'nde bir vatandaş fenalaştı!

Songül MAZLUM-Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Dürbinar Mahallesi’nde 13 Aralık 2021 tarihinde Okan Sepetçi’yi bıçaklayarak öldüren Bünyamin K., Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Kasten öldürme suçundan müebbet hapis istemiyle yargılanan Bünyamin K., 9 bıçak darbesine rağmen öldürme kastının olmadığını ve psikolojisinin bozuk olduğunu öne sürdü. Duruşmaya katılan Okan Sepetçi’nin eşi Sedanur Sepetçi sanık Bünyamin K.’ya yürek yakan sözlerle tepki gösterdi.


PSİKOLOJİSİ BOZUKMUŞ


Müebbet hapis istemiyle yargılanan sanık Bünyamin K. yaşanan cinayet hakkında, “Babam o dönem kalp hastasıydı. İşsizdim çalışmıyordum. Maddi ihtiyaçlarım vardı. Olaydan iki hafta önce Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’den iş istedim. Özel Kalem müdürüne yönlendirmişti. Bana 50 lira para verdiler. ‘Dilenci değilim. İş istiyorum. Sıkıntılarım var.’ demiştim. Babam yıllarca muhtarlık yapmıştı. Seçim döneminde Başkan Ekim’e oy toplamıştı. Kendisine umut ettim. Belediyeden çıktıktan sonra iki kutu alkol aldım. Parkta içtim. Etrafa küfürler savuruyordum. Okan Sepetçi üzerine almış. Olaydan iki hafta sonra bir parti binasında maç izledikten sonra aşağı indim. Çay ocağında çay içiyordum. Odun taşıyan bir tanıdığımı gördüm. Ben de onunla odun taşımaya gittim. Bir çuval taşıyıp ikincisini almaya gidince Okan Sepetçi ile karşılaştık. ‘Sen bana neden küfrediyorsun?’ dedi. Aşağılandım. Küfür ve hakarete maruz kaldım. ‘Ben sana küfretmedim. Doğru konuş.’ dedim. Kafa attı. Burnumu patlattı. Yumruk vurdu. Arka üstü yere düşerken elini beline attığını gördüm. 2007 yılında uyuşturucu yüzünden bir husumetimiz vardı. Beni vuracak endişesine kapıldım. ‘Sen adam mısın?’ gibisinden beni tehdit ediyordu. 16 sene boyunca canıma çektim. Bunları yaşadım.” iddiasında bulundu.
Hakim maktulün birçoğu hayati bölgelerine isabet eden 9-10 bıçak darbesiyle öldürüldüğünü hatırlatarak, sanığa neden bıçak taşıdığını sordu. Bunun üzerine sanık Bünyamin K., “Psikolojim son dönemde çok bozuktu. Seni öldüreceğim deyip elini beline attı. Aklıma bıçak geldi. Bıçağı çektim. Üzerime gelince vurdum. Aramızda uyuşturucu yüzünden husumet vardı. Evime gittim. Babamla konuştum. Sonra da teslim oldum. Öldürme kastım yoktu” iddialarını öne sürdü. 

WhatsApp Image 2022-10-21 at 09.02.29

ACILI AİLE EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİNİ İSTEDİ


Acılı eş, “Eşim öldürüldüğünde kızıma 8 aylık hamileydim. Oğlumsa 4 yaşında. Evlatlarımın nafakasını istiyorum. Çoluğumun çocuğumun hakkını istiyorum. Hiçbir şeyi yoksa üzerindeki kıyafetleri çıkarıp versin. İhtiyacı olan birine vereceğim. Kızım babasını hiç göremedi. Kiramı, elektriğimi, suyumu babam ödüyor. Ben bir parça ekmekle doyan insandım. Eşimden bile para isteyemezdim. Ben bu adamdan çocuklarımın hakkını istiyorum. Ne hakkım varsa istiyorum.” dedi.  Duruşma ileri bir tarihe ertelendi. Okan Sepetçi’nin annesi ise sanığın en ağır cezayı almasını istedi. 


TANIK SANIĞIN İFADELERİNİ YALANLADI


Mahkemede tanık olarak dinlenen O.K. ise, “Arkadaşımın yanına gitmiştim. Tartışmanın son cümlesini duydum. Sanık, maktule küfür etti. Kısa boylu olan bıçak sallıyordu. Maktulün elini beline attığını görmedim. Sürekli küfür ediyordu.” ifadelerini kullandı. 

ÜZERİNE ATILI SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ


Sanık Bünyamin K., “Olayı bastırmak için yaptım. Öldürme kastım yoktu. Güvensizlik duyuyordum. Olay gecesi yaşadıklarım karşı taraftan maruz kaldıklarım neticesinde. Eskiye dayalı husumete rağmen yıllarca zarar vermedim. Pişmanım. Keşke odunla vurup kaçsaydım. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.” savunmasında bulundu. Mahkeme heyeti sanık avukatının talebi üzerine bir tanıdığın daha dinlenmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.