Rize'de Adem (68) ve eşi Nebahat Özdemir'in (57) yaşadıkları, apartman dairelerinde silahla vurulmuş halde ölü olarak bulunmuştu. Emniyet ekiplerinin çalışması sonucu olayın gerçek yüzü ortaya çıktı.

Emniyet ekiplerinin incelemesinde, Adem Özdemir’in eşini tabancayla öldürdükten sonra aynı silahla intihar ettiği belirlendi. Camiönü Mahallesi'nde 6 katlı apartmanın çatı katındaki dairelerinde oturan Adem-Nebahat Özdemir çiftinden haber alamayan yakınları, durumu polise haber vermişti. Gelen ihbar üzerine polis ekipleri önceki gün adrese sevk edildi. Ekipler, kapısını çilingir yardımıyla açtıkları apartman dairesine girince, evin salonunda hareketsiz yattıkları görülen Özdemir çiftiyle karşılaştı. Yapılan kontrollerde silahla vurularak öldüğü belirlenen çiftin ne olduğu için soruşturma açıldı. Cansız bedenleri bulunan çiftin yanında tabanca da olduğu görüldü. Çiftin cesetleri, otopsi için adli tıp kurumuna kaldırılırken, ölüm nedenine ilişkin de soruşturma başlatıldı. Yapılan incelemede, 2 boş kovan bulunan evde, Adem Özdemir’in eşi Nebahat Özdemir’i başından tabancayla vurup, öldürdükten sonra ağzına dayadığı silahı ateşleyerek yaşamına son verdiği ortaya çıktı.

Otopsi işlemleri süren çift, kentte toprağa verilecek.

Ne olmuştu?...

Rize Merkeze bağlı Camiönü Mahallesi'nde bir apartmanın 6'ncı katındaki evlerinde oturan Adem-Nebahat Özdemir çiftinden haber alamayan yakınları, durumu polise haber verdi.

İhbar üzerine akşam saatlerinde adrese polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ekipler, kapısını çilingir yardımıyla açtıkları eve girdi. Evin salonunda hareketsiz yattıkları görülen Özdemir çiftinin, yapılan kontrollerde silahla vurularak öldüğü belirlendi. Cansız bedenleri bulunan ciftin yanında tabanca da bulunurken, olayın nasıl gerçekleştiği araştırılıyor.

Çiftin cesedleri, savcılık incelemesi sonrası otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Soruşturma sürüyor.