Rize-Artvin Havaalanı’nda taksi ihalesi Pazar ve Ardeşen taksicilerini karşı karşıya getirdi.

Bölgemizde acı olay! Elektrik akımına kapıldı hayatını kaybetti Bölgemizde acı olay! Elektrik akımına kapıldı hayatını kaybetti

Rize-Artvin Havaalanı’nda taksi ihalesinin yapılmaması, Pazar ve Ardeşen taksicilerini karşı karşıya getirdi. Ardeşenli şoförler haklarını savunmadıklarını gerekçe göstererek, belediye binası önünde kontak kapatıp Başkan Avni Kahya’yı protesto etti.  Bir şoför, “Duraklara geldin mi? Bir isteğiniz, bir arzunuz var mı?’ diye sordun mu? Oy zamanı geziyorsunuz.” diyerek Başkan Kahya’ya tepki gösterdi. Kahya ise, “Duraklara niye geleyim? Oy zamanı geziyorsam rey vermezsin” yanıtını verdi.  Bunun üzerine taksi şoförü, “Ben oturttum seni oraya. Benim hakkımı savunacaksın.” karşılığını verdi.
Rize-Artvin Havaalanı’nda taksi ihalesinin yapılmaması, Pazar ve Ardeşen taksicilerini karşı karşıya getirdi. Havaalanına giremediklerini ve Ardeşen Belediyesinin haklarını aramadığını savunan şoförler belediye binasının önüne giderek, Belediye Başkanı Avni Kahya’yı protesto etti. Taksiler, “Ardeşen Belediyesi, neredesin, nerede? Esnafına niye sahip çıkmıyorsun. Pazar’a giremiyoruz. Bize niye sahip çıkmıyorsun?” diyerek isyan etti ve yolu ulaşıma kapattı.  Yaşanan gelişmeler üzerine taksicilerle görüşen Belediye Başkanı Avni Kahya ise, ihalenin yapılacağını belirterek “Bu şekilde mi destek olmamızı bekliyorsunuz? Yol keserek mi?” diyerek taksicilere tepki gösterdi.  


BAŞKAN KAHYA’NIN TEPKİSİNE TAKSİCİDEN SERT YANIT


Başkan Kahya’nın bu sözleri üzerine bir şoför, “Duraklara geldin mi? Bir isteğiniz, bir arzunuz var mı?’ diye sordun mu? Oy zamanı geziyorsunuz.” diyerek Başkan Kahya’ya tepki gösterdi. Kahya ise, “Duraklara niye geleyim? Oy zamanı geziyorsam rey vermezsin” yanıtını verdi.  Bunun üzerine taksi şoförü, “Ben oturttum seni oraya. Sen de benim hakkımı savunacaksın. Bana destek vereceksin.” karşılığını verdi. Kahya ise, “Bunu konuşturuyorsanız kooperatif başkanı o olsun.” diyerek tepki gösterdi.  Kahya, “Bu gibi durumlarda yolu açın. Yapılacak bir şey varsa siyaset yapar. Biz Ardeşen’in hakkını her zaman savunduk. Savunmaya da devam ederiz. Bu yaptığınız uygulama ile Ardeşen halkının hakkını savunmuyorsunuz. Havaalanında taksi durağı ihalesi yapılacak. ” açıklamasında bulunarak alandan ayrıldı.