Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Üçtaş köyünde vatandaşlar tarafından insana ait olduğu tahmin edilen kafatası ve kemik parçaları bulundu. Konuyla ilgili yetkililere haber verilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

gümüşhane kemik (4)

İlçeye bağlı Üçtaş köyü Gölçeyiz mevkiinde yabani ot toplamak için köye 3-4 km uzaklıktaki ormanlık alana giden vatandaşlar gittikleri bölge içerisinde insana ait olduğu tahmin edilen kafatası ve kemik parçaları buldu. İnsana olduğu tahmin edilen kemik parçalarını bulan vatandaşların yetkililere olayla ilgili haber vermesinin ardından bölgeye ilçe jandarma ve polis ekipleri sevk edilirken yapılan incelemeler sonucunda mevcut alanda birçok kemik kalıntısına daha rastlanıldı.

gümüşhane kemik (3)

İlçeye bağlı Üçtaş köyünde yaşayan zihinsel engelli Hacı Burhan Meral bir yıl önce,  yine aynı köyde yaşayan Hasan Germiş ise 6 yıl önce yine aynı bölgede kaybolmuştu. O dönemlerde bölgede yapılan arama ve tarama çalışmaları sonuç vermemiş ve her iki kayıp vatandaşta bulunamamıştı.

Köye 3-4 km uzaklıkta bulunan ve insana ait olduğu tahmin edilen kafatası ve kemik parçalarının bu iki vatandaşa ait olabileceği tahmin edilirken, olayla ilgili detaylı incelemeler bugün yapılacak. Yapılan ilk incelemeler sonucunda elde edilen kemikler ve kafatası kriminal laboratuvarına gönderildi. gönderilirken, bulunan bu kalıntıların bir ve 6 yıl önce bölgede kaybolan vatandaşlara ait olup olmadığı araştırılacak.

Bölgemizde acı haber! Elektrik direğinden düşen şahıs vefat etti Bölgemizde acı haber! Elektrik direğinden düşen şahıs vefat etti

İhbar üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından tek tek toplanan kafatası ve kemikler, incelenmek üzere kriminal laboratuvarına gönderildi.