Rize’de 6’lı masanın il başkanları bir araya geldi.

Rize’de 6’lı masanın il başkanları Gelecek Partisi İl Başkanlığında bir araya geldi. Yapılan buluşmanın ardından başkanlar yaklaşan genel seçimlerde " Sandık güvenliği" ile Rize’nin ve çevre illerinin temel geçim kaynağı olan çay tarımı hakkında AK Partili vekillerin hazırlayıp meclise sunmuş oldukları ‘Çay Kanunu Taslağı’ hakkında ortak bir açıklama yaptı. 

Yapılan ortak açıklamada, “Yapılan çalışmalarda belirlenen hedeflere ulaştık ve çok yakında çalışmalarda ikinci aşamaya geçilecek. Rize’de seçim ve sandık güvenliği konusunda yaptığımız çalışmalara ve programlara disiplinli bir şekilde devam ediyoruz.” ifadelerine yer verildi. 

Gümüşhane'de Yemek Festivali başladı Gümüşhane'de Yemek Festivali başladı

AK Parti’nin Çay Kanunu konusunda çuvalladıklarını ve vatandaşla dalga geçtiklerini de ileri süren 6’lı Masa’nın Rize  il başkanları,  “Üreticiyi koruyacak, yaş çayda taban fiyat uygulamasını zorunlu kılacak, ÇAYKUR’u koruyacak, Sözleşmeli tarımı gündemine almayan ve devletin çay tarımı üzerindeki koruyuculuğunu kaldıramayacak özel sektörü yok saymayan çay kanununu iktidarımızda bizler çıkartacağız.” İfadelerini kullandı.