Sahamızda oynadığımız son üç maçta 8 puan kaybettik. Bunun tek nedeni kenar yönetiminin oyuna müdahalesinin yerinde ve zamanında olmamasından kaynaklandığı aşikardır. Kayseri karşısında buna bir kez daha şahit olduk. Ersun Yanal ya bizlerle dalga geçiyor, ya da yönetimi sabote ediyor. Kayseri karşısında yaşananların başka da bir izahı yoktur.

Ersun Yanal’ın Kayseri maçında sahaya sürdüğü futbolcular, ‘Bu maç nerden çıktı, yaz geldi. Bizim burada ne işimiz var’ havasındaydı. Bu havada maça başlayan futbolcular konsantre eksikliği yaşayınca, rakipte golü erken buldu. Golün ardından tükenmişlik sendromu yaşamaya başladık. İki pas yapmakta ve topu üçüncü bölgeye taşımayı bir türlü beceremiyorduk. Sahada kendisine güveni olmayan ağır vasıta Aytaç, görevi dışında başka işler yapmaya kalkan Yusuf ve orta blok içinde gezinen Onazi oyuna ağırlığını koyamayınca, Okay’ı arar olduk.

33 dakika süren bu uyku haline Hugo Rodallega usta bir vuruşla son verdi. Rodallega’nın uyuyan devi uyandırdığını düşünmeye başladık. Ama olmadı. Gole rağmen yine uyku haline girdik. Ardından kalemizde ikinci golü gördük. İlk yarının böyle biteceğini düşünürken Rodallega’nın güzel frikiğinin ardından penaltıyla gelen gol, soyunma odasına derin bir nefes alarak girmemizi sağladı.

Ersun Yanal ikinci yarıya Aytaç’ın yerine Medjani ile başlayacağını, sonrasında da sahaya Castillo’yu süreceği beklentisine girdik. Çift santrafora dönüp N’Doye ve Rodallege ile gole kavuşacağımızın hayalini kurmaya başladık. Beklentileri boşa çıkaran Ersun Yanal tüm bu hayallerimizi alt üst etti. İkinci gol öncesi Lawal’ı kaçıran Aytaç, üçüncü golde de Lawal’ı izlemekle yetinince, yeniden geriye düştük.

Ersun Yanal’ın Aytaç ısrarı, takımın en diri futbolcusunu Rodallega’yı kenara alma hamlesi seyirciyi de çileden çıkardı. Sonrasında kocaman bir kaos oluştu.  Tribünler ikiye bölündü. Olmaması gerekenler oldu. Burada hata Aytaç’ın değil, kenar yönetiminindir. Yaptığı hamlelerle maçın kaybedilmesinin en büyük nedeni olan Yanal,  tribünleri de bölen teknik adam olarak ön plana çıktı. Puanın yanından kaybedilen para ise çabasıydı.

Son sözümüz bu Kayseri kardeşliğine…

Bu işi duygusallığa döktük. Kardeş şehir olmanın her hangi bir sakıncası yok. Ama sahada mücadele eden 11 adama itici güç olmak lazım. Rakip takım futbolcuların yaptığı her hareketi destekler olduk, sessiz kaldık. Bu duygusallık belki de bize Avrupa yolundan altın değerinde üç puan kaybettirdi. Ne dersiniz?

- - - -