Trabzon'da randevusuz hasta doktoru darp etti.

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Mahmut Günay bugün randevusuz bir hasta tarafından saldırıya uğradı. Dr. Günay Salı günü 15:50 sularında poliklinik hizmeti verirken randevusu olmayan bir hasta tarafından saldırıya uğradı ve eli ameliyat edilecek derecede yaralandı. Emniyet’in olaya müdahalesinin ardından S.B. isimli şahıs olayın suçunu üstlendi. Ancak gerçek suçlunun A.İ. isimli şahıs olduğu belirlendi. S. B.  suç üslenmeden, A.İ. ise kasten yaralama-hakaret suçlarından adli makamlardan alınan karar/talimata istinaden gözaltına alındı.  A.İ. tevkif edildi, S.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

HASTANE AÇIKLAMA YAPTI

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaşanan üzücü hadisenin ardından mesaj yayınladı. Hastane tarafından yapılan açıklamada, "Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanemizde görevli meslektaşımız Ortopedi ve Travmatoloji Hekimi Uzm. Dr. Mahmut Günay'ın 18.01.2022 tarihinde randevusuz bir hasta tarafından saldırıya uğramıştır. Saldırıyı esefle kınıyoruz. Hastanede tedavi altına alınan meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz. İnsan hayatına bu kadar emek veren, özellikle salgın koşullarında dahi kendi hayatlarından fedakarlık ederek hastalarına zaman ayıran değerli sağlık çalışanlarımıza yapılan bu tutum ve davranış kabul edilemez. Sağlık ile şiddet kelimelerinin hiç yan yana gelmemesi gerekirken bu durumlar ile karşı karşıya kalmak hepimizi derinden etkilemektedir. Fedakarlıkla, özveriyle hizmet veren sağlık çalışanlarına bu tür muamele yapmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Bu tür olayları gerçekleştirenlerin yargı önünde hesap vermelerini bekliyor, tüm sağlık çalışanları adına bu konunun takipçisi olacağımızı bildirmek istiyoruz" ifadeleriyle sağlık çalışanlarına şiddet bir kez daha kınandı.

KAYBEDEN TOPLUM OLACAKTIR

Gözden kaçırmayın

Başkan Ekim Akçaabat Spor Lisesi için tarih verdi! Başkan Ekim Akçaabat Spor Lisesi için tarih verdi!

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta yaşanan üzücü olayın ardından, “Maalesef yine bir doktorumuza saldırıyla karşı karşıya kaldık. Hekimimizin elinde bir yaralanma mevcut, belki ameliyat olması da gerekecek. Bu olaylar oldukça ve toplum bu tür aciz, karaktersiz insanları içinde barındırdıkça kaybeden yine toplum olacaktır. Yazıklar olsun bu kişilere” sözleriyle yaşananlara tepkisini dile getirdi.

Trabzon Tabip Odaları Birliği yaşanan olayın ardından Dr. Günay'a geçmiş olsun dileklerini ileterek sağlıkta şiddetin biran önce sona ermesi için somut adımlar atılması çağrısında bulundu.